02.02.2013 AAdrink-Omega PFS B+ SQUASH4YOU Open!

W sobotę 02.02.2013 w Squash4You Północ odbył się kolejny turniej zaliczany do rankingu Polskiej Federacji Squasha AAdrink-Omega PFS B+ SQUASH4YOU Open!

Zawody zostały rozegrane w następujących kategoriach: U 11, U 13, U15, Kobiet oraz Open. Łącznie w turnieju udział wzięło 57 zawodników.

Turniej juniorski U11 i U15 został rozegrany systemem pucharowym natomiast w kategorii U13 zawodnicy grali system każdy z każdym. W rozgrywkach U11 oraz U13 triumfował Kuba Pytlowany, który  we wszystkich swoich pojedynkach stracił tylko 2 sety! W finale U11 pokonał 3-1 Piotra Penkalę (w setach do:-5,4,5,3), a w decydującym o zwycięstwie meczu z Maksymilianem Wielgusem w kategorii U13 zwyciężył, również 3-1 (w setach do:6,9,-4,11). Trzecie miejsca przypadły, w rozgrywkach U11 Julii Patałąg, a w U13 Natalii Czekaj.

Kategorię U15 zdominował Bartosz Rewilak tracąc tylko jednego seta w niezwykle zaciętym pojedynku finałowym z Michałem Stępniem (w setach: 8,9,-9,11). Ostatnie miejsce na podium, zdobył ambitnie walczący Piotr Fortecki, który pokonał w meczu o trzecie miejsce Wiktora Kralkę 3-1 (w setach do:-7,6,3,13).

W rozgrywkach damskich, triumfowała zawodniczka i instruktorka Squash4You Sylwia Ziomek, która w całym turnieju nie straciła nawet seta. W finale turnieju kobiet Sylwia nie dała szans swoje rywalce Eli Szponder, wygrywając pewnie 3-0 (w setach do:5,3,6). Trzecie miejsce przypadło Natalii Biernacik, a czwarta była Elena Olikhovska.

W silnie obsadzonym turnieju Open, (aż 9 zawodników z pierwszej 100-tki rankingu PFS) triumfował Mistrz Polski 2012 – Michał Reid (reprezentujący barwy Squash4You). Michał w finale pewnie pokonał 3-0(w setach do: 6,8,4) Mateusza Kotrę (również reprezentant Squash4you). Bardzo dobry turniej rozegrał Grzesiek Kaleta, który w ćwierćfinale pokonał wyżej notowanego Michał Kotrę, a w meczu o trzecie miejsce w trzech pierwszych setach prowadził wyrównaną walkę z Maćkiem Macinatowiczem (miejsce 7 w rankingu PFS). W czwartym, jak się okazało decydującym secie górę wzięło ogromne zmęczenie Grześka oraz doświadczenie i większy spokój na korcie Maćka. Miejsca piąte i szóste zdobyli odpowiednio – Tomek Bolechała i Dominik Suchocki.

Sponsorami turnieju byli:
AAdrink – producent napojów izotonicznych dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Sponsor zapewnił napoje do pakietów startowych, oraz nagrody (odzież i akcesoria sportowe - polary, ręczniki, frotki, bidony)
OMEGA – szkoła spadochronowa, posiadająca swoje oddziały w: Krakowie, Częstochowie, Warszawie oraz Elblągu. Sponsor zapewnił nagrodę główną dla zwycięzcy kategorii Open: skok w tandemie z instruktorem wraz z filmowaniem w jakości HD i zdjęciami wykonanymi przez kamerzystę (wartość 950zł).

Dodatkowo, osoby które wypełniły ankiety, wzięły udział w losowaniu drugiej nagrody od firmy OMEGA: skok w tandemie z instruktorem (wartość 700zł). Szczęśliwym zwycięzcą okazał się Dawid Kapral – gratulujemy.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you:
-16.02.2013 Amatorski turniej klubowy
-02.03.2013, turniej PFS B+ Travel Me Squash4you Open w ramach 3 urodzin Squash4You!