04.01.2014 DUNLOP Squash4You Open PFS B+!

W pierwszą sobotę stycznia, w klubie Północ odbył się turniej Dunlop PFS B+. W zawodach udział wzięło ponad 70 zawodników (kategoria: Open, Kobiet, BU11, BU13, BU15 i BU 17) – dzięki za super frekwencję!

Wśród najmłodszych – BU11, najlepszy okazał się reprezentujący od tego sezonu barwy Squash4You Kuba Gogol, który w finale, po blisko 40 minutowym meczu pokonał swojego imiennika – Kubę Niedbałę 3:2 (w setach do:7,-6,4,-10,9). Trzecie miejsce wywalczył Leon Krysiak a czwarty był Mikołaj Moncznik.

W kategorii BU13 bezkonkurencyjny okazał się zawodnik Squash4You Junior Team – Kuba Pytlowany wygrywając swoje wszystkie mecze bez straty seta. Drugie miejsce wywalczył Kuba Gogol, a trzeci był Kacper Kolano.

W rozgrywkach BU15 oraz BU17 tym razem najlepszy okazał się pochodzący z Zakopanego Max Wielgus.

U Pań, po raz kolejny triumfuje mieszkająca na co dzień w Zakopanem Retha Jacobs, która w finale pokonuję inną zawodniczkę ze stolicy Tatr – Karolinę Wszołek 3:2 (w setach do:-8,4,6,-9,8). Trzecie miejsce wywalczyła turniejowa „jedynka” Ala Ślipczyńska a czwarta była zawodniczka damskiego Squash4You Team I – Sylwia Ziomek.

W kategorii Open zgodnie z przewidywaniami Julian Kischel rozbił wszystkich swoich rywali w finale ogrywając Matta Kotrę 3:0 (w setach do: 8,7,9). Pojedynek czołowych zawodników Squash4You Team I zgromadził sporą publikę na trybunach, a kilka zagrań doczekało się gromkich braw. Warto dodać, że zgodnie z decyzją komisji technicznej PFS Julian nie był rozstawiony w turnieju przez co musiał zaczynać rozgrywki aż od forrund.

W bardzo wyrównanym i trwającym ponad 50 minut meczu o trzecie miejsce Sebastian Woda ogrywa Krzyśka Pietrasa 3:2 (w setach do:-8,8,3,-9,8). Piąte miejsce dla Filipa Mazurkiewicza, a szósty był notujący progres z turnieju na turniej popularny „Dziur” – Paweł Dziurzyński.

Sponsorem turnieju była marka DUNLOP, która ufundowała nagrody dla zwycięzców – rakiety, torby, plecaki, okulary ochronne oraz akcesoria squashowe. Catering serwowała Oranżeria Pergamin.

Raz jeszcze wielkie wszystkim uczestnikom za wysoką frekwencję i świetną atmosferę podczas całego turnieju. Zapraszamy na zbliżające się zawody w naszych klubach: