05.05.2013 DUNLOP PFS B+ Squash4You Open Zakończony!

W pierwszą niedzielę maja - 05.05.2013 w Squash4you Północ odbył się kolejny turniej zaliczany do rankingu Polskiej Federacji Squasha (turniej kat. B+). Mimo długiego weekendu majowego, frekwencja dopisała i  w zawodach udział wzięło aż 60 zawodników podzielonych na pięć kategorii – U11, U15, U17, damski i open.

W rozgrywkach juniorskich triumfowali: Kuba Pytlowany (U11, Squash4You Junior Team), Wiktor Kralka (U15, Squash4You Junior Team) oraz Artur Machno (U17). Kuba, tak jak w poprzednim turnieju w Squash4You nie stracił seta, a w meczu finałowym pokonał Julię Patałąg. Mecz o trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej przysporzył wielu emocji, gdyż niesamowity „comeback” na korcie zaliczył Kuba Gogol i ze stanu 0-2 niespodziewanie wygrał  trzy kolejne sety i ostatecznie pokonał Mikołaja Moncznika 3-2.  Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Mikołaj Wiechecki i Leon Krysiak.

W kategorii U15
, Wiktor po zaciętym meczu okazał się lepszy od wyżej notowanego Marcina Hrycaja 3-1 (w setach do:-7,4,10,8). Coraz lepsza forma reprezentanta Squash4You to efekt treningów pod okiem Mateusza Kotry (McWIL-Harrow Squash4You). Trzecie miejsce przypadło Maksymilianowi Wielgusowi a czwarte Mateuszowi Kochowi.

W kategorii U17
, wspomniany Artur, dość mocno się namęczył, aby ostatecznie pokonać Filipa Szewczyka 3-1 (w setach do:8,9,-7,10). Mecz o trzecie miejsce to zacięty pojedynek Kuby Adamczaka i Michała Brandysa (Squash4You Junior Team). Mimo zwycięstwa 3-0 (w setach do:8,8,9) Michałowi w każdym secie niewiele brakowało by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W turnieju damskim triumfowała turniejowa jedynka – Dorota Grzechowiak. W finale jej rywalką okazała się Ela Szponder (rozstawiona z numerem ósmym), która niespodziewanie w półfinale pokonała Sylwię Ziomek. Pierwszy i trzeci set to bardzo wyrównana walka i dobra gra Eli. Niestety było to za mało, aby pokonać lepiej dysponowaną Dorotę, która ostatecznie wygrała 3-0 (w setach do: 8,3,11). Z powodu kontuzji Sylwii nie został rozegrany mecz o trzecie miejsce, które w tej sytuacji przypadło Joli Hawryluk.

W finale kategorii Open zobaczyliśmy pojedynek braci Kotra – Mateusza i Michała. To ewidentnie nie był dzień Mateusza, mimo wyższego miejsca w rankingu nieoczekiwanie uległ młodszemu Michałowi 1-3 (w setach do:5,9,-14,10). Pojedynek o trzecie miejsce stoczyli Kuba Zajączkowski i Sebastian Woda. Kuba nie pozwolił łatwo wygrać swojemu rywalowi, jednak ostatecznie uległ Sebastianowi 0-3 (w setach do:12,9,11). Piąte miejsce przypadło Dominikowi Suchockiemu.

Sponsorem turnieju była marka DUNLOP, która ufundowała upominki do pakietów startowych (owijki) oraz nagrody dla zwycięzców (rakietę, torby, akcesoria). Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch zaserwowany przez restaurację Oranżeria Pergamin oraz owoce.

Dodatkowo, osoby które wypełniły ankiety, wzięły udział w losowaniu rakiety DUNLOP Aerogel 130.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you: