06.09.2014 ASICS Squash4You Open PFS B+ Zakończony!

W sobotę 06.09.2014 odbył się turniej Asics Squash4You Open kategorii B+. Jak na inaugurację sezonu przystało frekwencja była bardzo wysoka i na starcie zjawiło się prawie 60 zawodników - dziękujemy!

W kategoriach juniorskich, triumfowali odpowiednio: BU13 Kuba Pytlowany (zawodnik mistrzowskiego teamu Squash4You Junior Team 2014) i BU17 Max Wielgus. Co ciekawe u „starszych” chłopców, o ostatecznej klasyfikacji (miejsca 2-4) decydował stosunek wygranych do przegranych setów.

W turnieju damskim (10 zawodniczek) pewne zwycięstwo odnosi VII-krotna Mistrzyni Polski i zawodniczka damskiego Teamu Squash4You Dominika Witkowska, która w finale pewnie ogrywa Rethę Jacobs 3:0 (w setach do: 5,8,4). W meczu o trzecie miejsce Ala Ślipczyńska pokonuje powracającą po przerwie do gry Sylwię Łukasik (wcześniej Borek) 3:1 (w setach do: 4,-8,5,6). Piąte miejsce przypadło Karolinie Wszołek.

W turnieju Open z bardzo dobrej strony pokazał się Grzegorz Kaleta (trener oraz zawodnik Squash4You Team II), który będąc rozstawiony z dziewiątką zajął wysokie 4 miejsce. Niewiele brakowało a Grzesiek w półfinale pokonałby turniejową dwójkę (Marcin Kozik, PFS nr.16), ale przy stanie 2-0 przegrał kolejne trzy sety. Ostatecznie zwycięża faworyzowany Mateusz Kotra (rozstawiony z jedynką) pokonując gładko w finale 3:0 (w setach do: 5,8,9) mocno zmęczonego Kozika. Trzecie miejsce dla Michała Kotry a piąty był Staszek Rusek.

Sponsorem turnieju była marka ASICS, która ufundowała nagrody dla zwycięzców – vouchery na zakup butów oraz gadżety do pakietów startowych. Lunch zapewniła restauracja Karmnik.

Serdeczne dzięki za wysoką frekwencję i świetną atmosferę podczas całego turnieju. Zapraszamy na zbliżające się zawody w naszych klubach: