11.10.2013 Mantis Klubowy Turniej PFS kat. C Zakończony!

W piątek 11.10.2013 odbył się kolejny turniej klubowy kategorii PFS C, tym razem w klubie Centrum. Wielkie dzięki wszystkim uczestnikom za rekordową jak na turniej C frekwencję – 41 osób w turnieju open i 6 pań w turnieju damskim.

U pań bez niespodzianek, triumfuje zgodnie z rankingiem PFS (5 pozycja) Katarzyna Teinert, która w finale pokonuje Klaudynę Zarówną 3-0 (w setach do: 9,4,6). Trzecie miejsce przypadło Joannie Skałeckiej, a czwarte wywalczyła Anna Żabska.

Z racji na dużą ilość zgłoszeń w turnieju Open konieczne było rozegranie aż 9 forrund do turnieju głównego (przegrani oczywiście grali dalej „do tyłu”). Rywalizacja o udział w turnieju głównym przysporzyła wielu emocji, a najciekawszym okazał się pojedynek Jana Brauna z Tomaszem Morką, wygrana Janka 2:1 (w setach do: 9,-9,3) Kolejne rundy to ciekawe pojedynki m.in.: Pytlowany (junior teamu Squash4You w kategorii U13) – Kosiński (późniejszy triumfator turnieju), Wnęk – Podobiński, czy Zasowski – Kosiński.

Do finału turnieju zgodnie z przewidywaniami dociera Zdzisiek Kosiński (rozstawiony z jedynką) oraz Miłosz Wnęk (rozstawiony z czwórką). Po dobrym i zaciętym meczu, większą rutyną wykazuje się Kosiński wygrywając pewnie 3:0 (w setach do: 7,4,9). Trzecie miejsce po morderczym pojedynku z Michałem Zasowskim zdobył Krzysiek Podobiński.

Raz jeszcze wielkie dzięki za świetną atmosferę oraz walkę do późnych godzin nocnych. Mamy nadzieję, że kolejne piątkowe turnieje kat. C organizowane w naszych klubach będą cieszyły się równie dużą frekwencją.