13.07.2013 Feather PFS B+ Squash4You Open Zakończony!

W sobotę 13.07.2013 w Squash4You Północ odbył się kolejny turniej (PFS kategoria B+) Feather Squash4you Open. W zawodach udział wzięło łącznie 26 graczy, którzy rozegrali turniej  w następujących kategoriach: open oraz damski.

W rozgrywkach damskich (dziewczyny grały systemem „każdy z każdym”), triumfowała turniejowa „jedynka” Magda Poliwoda, która w decydującym o zwycięstwie meczu pokonała reprezentantkę drużyny McWIL- Harrow Squash4you 2 – Elżbietę Szponder (w setach 2-1). Warto dodać, że 4 z pośród 5 dziewczyn startowały również w turnieju Open, czyli każda zagrała min. 8 meczy! Nasza klubowa zawodniczka Ela zajęła najwyższe miejsce spośród uczestniczących w turnieju Open Pań, a w rozgrywkach damskich straciła tylko dwa sety ze wspomnianą zwyciężczynią! Wysokie trzecie miejsce przypadło Sandrze Grudzień, rozstawionej z numerem piątym. Sandrze życzymy dalszych sukcesów w turniejach PFS, a wszystkim zawodniczkom gratulujemy wspaniałej kondycji!

Turniej Open rozpoczął się od rozegrania 5 forrund. Następnie w pierwszej rundzie byliśmy świadkami dwóch niespodzianek. Rozstawiony z numerem ósmym Piotr Kucia został pokonany w czterech setach przez stałego bywalca Squash4you – Piotra Ruska (szczęśliwa trzynastka w tym turnieju). Zaś w dolnej drabince Tomasz Marczewski, wracający po długiej kontuzji pokonał również w czterech setach dobrze zapowiadającego się gracza – Kordiana Zawadzkiego. Ostatecznie Tomasz (rozstawiony z 15stką) zajął szóste miejsce, a Piotrek R. ósme! Bardzo dobrą i równą grę od dłuższego czasu pokazuje Radek Tarach, który mamy nadzieję zaskoczy nas niedługo większym sukcesem (tymczasem zajął miejsce 9 w turnieju Feather Squash4you Open).

Finał zapowiadał się niezwykle ciekawie, gdyż w meczu rewanżowym (przyp. od ostatniego turnieju B+ rozgrywanego w Squash4You 1.06.2013) spotkali się ponownie trenerzy Squash4you Suchocki oraz Śmietański. Dominik jednak po raz drugi nie dał się pokonać i wygrał 3-0 (w setach do: 8,6,8). Walka o trzecie miejsca toczyła się między „przyjezdnymi” - Tomaszem Banasiakiem a Mariuszem Pocześniak, ostatecznie wygrał Tomek 3-0 (10,0,10).

Organizatorzy oraz Sponsor zapewnili także niesamowitą atrakcję podczas turnieju: dwa mecze pokazowe, w których wystąpili Stephane Galifi (w 2005r. notowany w pierwszej 40-tce rankingu PSA!), najlepszy Polak - Michał Reid (Mistrz Polski 2012) oraz Maciek Maciantowicz (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski). Na mecz Stephana oraz Michała przybył tłum kibiców, którzy mieli okazję zobaczyć squasha na bardzo wysokim poziomie. Panowie stoczyli zaciętą walkę o super-puchar Feathera i Squash4you, którą ostatecznie wygrał Francuz.

Sponsorem turnieju była marka Feather, która ufundowała upominki do pakietów startowych (owijki) oraz nagrody dla zwycięzców (rakiety oraz akcesoria).
Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch, zaserwowany przez restaurację Oranżeria Pergamin oraz owoce.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you (m.in. sierpniowy cykl turniejów C+ oraz piątkowe Babskie Granie)!