EN
PL
aktualności

16-18.01.2015 Arbonne Squash4you Open 2015 PFS Kat.A!

W weekend 16-18.01.2015 w klubie Północ (ul. Nad Strugą 7) w ramach 5 urodzin Squash4You rozegrany został turniej seniorski kategorii PFS A: Arbonne Squash4you Open.

Na starcie prócz naszych zawodników (m.in.: Julian Kischel, Mateusz i Michał Kotra, Maciek Maciantowicz, Staszek Rusek, Filip Mazurkiewicz, Grzesiek Kaleta czy Sylwia Ziomek) pojawili się Mistrzowie (Wojtek Nowisz, Marcin Karwowski) i Mistrzynie (Dominika Witkowska - Squash4You, Magda Kamińska) Polski.

Turniej rozpoczął się w piątek kiedy to odbyły się eliminacje do turnieju głównego w kategorii Open.

W eliminacjach wystartowało 32 zawodników, ale tylko 8 najlepszych graczy zapewniło sobie awans do turnieju głównego, byli to: Wilczyński Tomasz, Machno Artur, Przybysz Grzegorz, Juzwa Łukasz, Woda Sebastian, Kondratowicz Łukasz, Korostyński Damian, Dziurzyński Paweł.

W miejsce Grzegorza Gajewskiego (rezygnacja z turnieju Open w piątek  rano) lucky looserem okazał się Dawid Kapral.

W sobotę od godziny 9.00 toczyły się dalsze mecze „do tyłu” oraz rozpoczął się turniej Open oraz rozgrywki Damskie.

U Pań, niespodzianka już w drugiej rundzie kiedy to Paulina Krzywicka (nr. 1 w Polsce) przegrywa z Natalią Ryfą (nr. 9) po bardzo zacięty pojedynku 2-3 (w setach do: -2,-10,9,12,9). Z ciekawszych rozstrzygnięć Alicja Ślipczyńska (nr. 6) przegrywa dość gładko w ćwierćfinale z niżej notowaną Kingą Szymaniak 0-3 (w setach do:5,7,5).

Niedzielne pary półfinałowe prezentowały się następująco: Ryfa Natalia vs. Kamińska Magda, Szymaniak Kinga vs. Witkowska Dominika.

U Panów ciekawie już od pierwszej rundy. Najpierw mocno chory Filip Mazurkiewicz (nr. 22 w Polsce) przegrywa z dużo niżej notowanym Grzegorzem Przybyszem 0-3 (w setach do: 9,8,9) a kolejno Grzegorz Kaleta (instruktor Squash4You, nr. 34) ogrywa po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 19 rakietę kraju – Krzyśka Pietrasa 3-2 (w setach do: -14,6,1,-9,7).

Nie miał szczęścia w losowaniu Mateusz Kotra (nr. 6 w Polsce), który trafił już w pierwszej rundzie na Juliana Kischela (reprezentant Polski trenujący na co dzień w Paderborn), który pewnie ograł popularnego Matta 3-0 (w setach do:0,8,4).

W drugiej rundzie jedyną niespodzianką mogło być zwycięstwo Michała Kotry (nr. 11) z Maćkiem Maciantowiczem (nr. 7), ale dla śledzących uważnie ostatnio mocno zwyżkującą formę Michała fakt ten nie powinien dziwić. Ostatecznie Kotra wygrywa 3-1 (w setach do: 12,9,-8,5).

W ćwierćfinałach, prócz pewnego zwycięstwa Wojtka Nowisza, oglądaliśmy bardzo zacięte i wyrównane pojedynki.

Najpierw Przemek Atras (nr. 1 w Polsce) zmierzył się z Marcinem Karwowskim (II-krotny Mistrz Polski, nr. 5 obecnie). Tym razem lepszy okazał się Marcin wygrywając 3-2 (w setach do:-3,8,8,-8,6). Kolejno, w przedostatnim pojedynku dnia Łukasz Stachowski zmierzył się z Michałem Kotrą. Po dwóch pierwszych wygranych setach przez Łukasza, Michał zaczął grać lepiej i zdecydowanie dokładniej co poskutkowało jego minimalnym zwycięstwem w dwóch kolejnych setach. W piątym, więcej zimnej krwi zachował Stachowski i pokonał Kotrę 11-7. O tym jak wyrównany był to pojedynek świadczy jego długość – aż 56 minut!

W ostatnim ćwierćfinale (zapowiadanym jako hit dnia) zmierzyli się Domagoj Spojlar (nr. 4 w Polsce) i Julian Kischel (zawodnik Lifestyles.expert Squash4You). Po dwóch, wyrównanych setach remis 1-1, w kolejnym Domagoj wygrywa do 9 a w czwartym dobija chyba już mocno zmęczonego Juliana  zwyciężając do 4.

W niedzielę od 9 rano zostały rozegrane decydujące mecze "do tyłu" oraz rozstrzygające pojedynki kategorii Open oraz Damskiej.

U Pań, zgodnie z przewidywaniami swoje półfinały wygrały: Dominika Witkowska (VII-krotna Mistrzyni Polski) oraz Magda Kamińska (Mistrzyni Polski 2014). Zanim jednak został rozegrany finał, mecz o trzecie miejsce stoczyła Natalia Ryfa z Kingą Szymaniak. W pojedynku o brąz, trwającym uwaga: 13minut i 28sekund pewnie wygrywa Natalia 3-0 (w setach do: 3,1,4).

W finale powtórka meczu półfinałowego z Indywidualnych Mistrzostw Polski 2014. Po raz kolejny Magda potwierdza swoją wysoką formę i wygrywa 3-0 (w setach do:9,4,10). Mimo wszystko brawa należą się również Dominice – w pierwszym i trzecim secie podjęła równorzędną walkę i niewiele brakowało aby wygrała jednego lub oba sety a wtedy wynik mógłby być zupełnie inny.

U Panów w pierwszym półfinale zmierzyli się Łukasz Stachowski oraz Domagoj Spojlar. Dwa pierwsze sety to minimalne wygrane (oba 2 punktami) Domagoja. Trzeci to "szybka piłka" i wygrana Spojlara do 7 zaledwie w 8 minut i cały mecz kończy się wynikiem 3:0 (w setach do:9,12,7). W drugim półfinale pojedynek "starych znajomych": Wojtka Nowisza z Marcinem Karwowskim. Oko za oko, ząb za ząb – tak można by scharakteryzować ten mecz. Panowie wygrywają sety na przemian, ale w decydującym lepszy okazał się Marcin wygrywając do 7.

Bardzo ciekawie było w meczach o 5 oraz 3 miejsce.
Najpierw Przemek Atras przegrywa 2-3 (w setach do:6,-6,-10,4,8) z Julianem Kischelem po 53 minutach walki, a kolejno Wojtek Nowisz ze stanu 0-2 był na tyle zmobilizował się aby wygrać 3 kolejne i pokonać Łukasza Stachowskiego 3-2 (w setach do:-6,-9,4,8,7). Warto dodać, że 7 był instruktor Squash4You Michał Kotra a na miejscu 10 zakończył turniej Maciek Maciantowicz.

W finale Domagoj Spojlar nie daje szans Marcinowi Karwowskiemu i pewnie wygrywa 3-0 (w setach do:4,8,9). Marcin pierwszego seta oddał raczej bez walki za to w drugim i trzecim grał zdecydowanie z większą motywacją i wiarą w zwycięstwo, lecz tego dnia było to za mało na bardzo dobrze dysponowanego w całym turnieju Spojlara.

Sponsorem głównym turnieju była marka Arbonne, która dostarcza produkty do pielęgnacji zdrowia i urody, które łączą w sobie to, co najlepsze w nauce i w naturze. Sponsor ufundował nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz dla zawodników, którzy wzięli udział w losowaniu upominków o łącznej wartości 2000zł.

Łączna pula nagród finansowych wyniosła: 2500zł.

Wyniki „na żywo” oraz transmisję wideo z kortu nr. 1 można było śledzić na bieżąco dzięki Best of Five! Dodatkowo w trakcie turnieju, można było wygrać 2x pendrive (8gb) w kształcie piłki do squash, które w ramach konkursu zapewniło Best of Five.

Partner turnieju Squashtime.pl w ramach losowania wśród wszystkich uczestników ufundował plecak marki Prokennex (wartość 199zł), który wygrał Maciek Stypa.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie!

Wyniki TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ
Relacja filmowa TUTAJ

Zapraszamy na kolejne event w ramach 5 urodzin Squash4You:
-24.01, turniej klubowy Clic House Squash4you PFS Kat. C, szczegóły TUTAJ
-31.01, turniej Arbonne Squash4you Open 2015 PFS Kat. B+ & Party Urodzinowe (po zakończeniu turnieju B+, około godz. 19-20), szczegóły TUTAJ
-6.02, camp squahsowy z Eddiem Charltonem (notowany na 51 miejscu na świecie!), szczegóły TUTAJ