18-19.10.2013 HARROW PFS B+ Squash4You Open Zakończony!

W weekend 18-19.10.2013 odbył się turniej Harrow Squash4You Open kategorii B+. Dzięki rozgrywkom juniorskim oraz wysokim rankingom czołówki turniej miał rangę B0 – dziękujemy!

W piątek rozegraliśmy zawody w trzech kategoriach: chłopcy U11, U15 oraz U17. Wśród najmłodszych najlepszy okazał się Kuba Niedbała, który w finale pokonał Aleksa Kozika 3:0 (w setach do: 5,7,8). W kategorii BU15 finał to zacięty pojedynek Kuby Pytlowanego (Squash4You) z Mikołajem Giemzą. Mimo porażki w pierwszym secie, Kuba w kolejnych partiach poprawił swoją grę (również dzięki cennym wskazówkom rodziców) i ostatecznie wygrał 3:1 (w setach do: -10,8,3,5). W najwyższej kategorii wiekowej BU17 finalistów z poprzedniego finału „rozdzielił” Wiktor Kralka (Squash4You), który co prawda przegrał z ostatecznie czwartym Bartkiem Bendzerą, ale dzięki zwycięstwie z Kubą i Mikołajem (oraz korzystnemu rozstrzygnięciu meczu Pytlowany - Giemza) zwyciężył. Walka o drugie miejsce (mecz zaczął się o godzinie 21.45!) to ponownie zwycięstwo Kuby z Mikołajem, tym razem 3:2 (w setach do:-5,8,-10,11,3).

W turnieju damskim pewne zwycięstwo odnosi Retha Jacobs pokonując w finale Karolinę Wszołek 3:0 (w setach do:7,9,5). Warto dodać, że Retha w całym turniej nie straciła nawet seta. W meczu o trzecie miejsce Klaudia Borek pokonała Sylwię Ziomek (Squash4You) 3:2 (w setach do:10,-6,10,-2,3). Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Anna Huseynova oraz Sandra Grudzień.

W turniej Open zwycięża Matt Kotra (rozstawiony z nr.1) pokonując w finale 3:2 (w setach do:-8,4,5,-10,3) Maćka Maciantowicza (rozstawiony z nr.2), choć niewiele brakowało, a w finale oglądalibyśmy pojedynek Kuba Wasilewski kontra Michał Kotra. W pierwszym półfinale, przy prowadzeniu Mateusza 2:0 w setach, Kuba w końcu zaczął grać lepiej wygrywając kolejną partię. Matt, myślami był już chyba w finale, przez co kolejnego seta również przegrał. Decydujący, piąty set to świetna gra Kotry i pewne zwycięstwo do trzech, ostatecznie 3:2 (w setach do:8,2,-7,-7,3) dla Mateusza. Drugi półfinał to pojedynek młodości (Michał) z doświadczeniem (Maciek). Ku zdziwieniu wszystkich zawodników oraz zgromadzonej publiczności, Michał zaczął mecz od prowadzenia 2:0. W kolejnych setach Maciek uspokoił grę i mimo kilku kontrowersyjnych decyzji sędziów i tym razem doświadczenie wzięło górę, ostatecznie 3:2 (w setach do:-9,-4,9,9,5) dla Maciantowicza. W pojedynku Michała z Kubą (o trzecie miejsce), po kolejnym pięciosetowym meczu lepszy okazał się młodszy z braci Kotra, wygrywając 3:2 (w setach do:-11,-9,8,10,10).

Sponsorem turnieju była squashowa marka XXi wieku - Harrow, która ufundowała upominki do pakietów startowych (frotki) oraz nagrody dla zwycięzców (torby, odzież, akcesoria).

Wielkie dzięki za świetną frekwencję (łącznie, ponad 60 zawodników) oraz walkę o każdą piłkę. Zapraszamy na zbliżający się turniej w naszych klubach!