EN
PL
aktualności

20.04.2013 Mantis Klubowy Turniej kat.C zakończony!

W sobotę 20.04 w klubie Północ odbył się kolejny turniej klubowy zaliczany do rankingu Polskiej Federacji Squasha (kat. C). W zawodach udział wzięło aż 35 zawodników co jest rekordem frekwencji jeśli chodzi o turnieje kategorii C w naszym klubie.

Zwycięzcą okazał się rozstawiony z jedynką Zdzisław Kosiński, który w finale po długim, pięciosetowym pojedynku pokonał Macieja Ruminśkiego 3-2 (w setach do:-7,5-7,9,11). Niżej notowany Maciek (880 wg. PFS) niespodziewanie po trzech setach prowadził 2-1 z wyżej notowanym Zdziskiem (288 wg. PFS). Kolejne dwa sety to wymiany punkt za punkt. Ostatecznie górę wzięło większe doświadczenie Kosińskiego i to on cieszył się ze zwycięstwa. W meczu o trzecie miejsce turniejowa dwójka – Kordian Zawadzki przegrał z rozstawionym z numerem czternastym Adamem Machetą 1-3 (w setach do:6,5,-4,9).

Brawa za odwagę należą się jedynej kobiecie, która wzięła udział w sobotnich zawodach – Agnieszce Pisznot. Agnieszka, mimo porażki w forrundzie, w dwóch kolejnych meczach ograła Panów i ostatecznie zajęła 33 miejsce.

Z racji na wysoką frekwencję, wszystkie mecze były rozgrywane wg zasady Best of 3 (do 2 wygranych setów), z wyjątkiem meczu finałowego oraz o trzecie miejsce, które został rozegrane wg zasady Best of 5.

Najlepsza trójka otrzymała
dyplomy oraz akcesoria ufundowane przez markę Mantis, a zwycięzca dodatkowo otrzymał voucher na masaż do wykorzystania w gabinecie masażu Tactus.