21.04.2012 KEEN PFS B+ SQUASH4YOU Open 2012

W sobotę 21.04.2012 w SQUASH4YOU odbył się turniej (PFS kategoria B+) KEEN SQUASH4YOU OPEN 2012. W zawodach udział wzięło łącznie 46 graczy, którzy rozegrali turniej w czterech kategoriach: open, damski i juniorski – U13 i U17.

W turnieju juniorskim, w kategorii U13 triumfował Piotr Fortecki, który wygrał swoje wszystkie mecze, a jedynego seta stracił w pojedynku z Kubą Pytlowanym (trenującym na co dzień w Squash4you). Kuba ostatecznie zajął drugie miejsce, dzięki zwycięstwu (w setach 3:2) z Natalią Czekaj. Trzecie miejsce dla wspomnianej Natalii a czwarte dla Kuby Trzcińskiego. W kategorii U17 triumfował związany ze Squash4you Filip Mazurkiewicz, który nie dał szans swoim rywalom i bez straty seta zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że Filip, brał również udział w rozgrywkach seniorskich (ostatecznie 17), przez co łącznie musiał rozegrać aż 9 meczów! Drugie miejsce dla Michała Kędzierskiego, który przegrał tylko z Filipem. Trzecie miejsce zajął Michał Brandys (również Squash4you). Wszystkim juniorom raz jeszcze pragniemy podziękować za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych turniejach.

W rozgrywkach damskich, triumfowała Sylwia Łukasik, która w całym turnieju nie oddała swoim rywalkom nawet seta. Drugie miejsce dla młodszej z sióstr - Klaudii Borek. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce Squash4you - Gosi Cerlich. W niezwykle zaciętym meczu o „brązowy medal” Gosia pokonała Sylwię Ziomek  (w setach 3:2).

W niezwykle silnie obsadzonym turnieju Open, (aż 9 zawodników z pierwszej 50-tki rankingu PFS) triumfował rozstawiony z jedynką Michał Reid. W finale pokonał (w czterech setach do: 5,-13,0,1) Mateusza Kotrę (reprezentanta McWil Edmar Squash4you, rozstawiony z numerem 2). Trzecie miejsce dla Łukasza Nitki a czwarte przypadło (rozstawionemu z numerem 10) Markowi Jankowskiemu. Miejsce piąte dla Marcina Grabowskiego a szóste wywalczył zawodnik McWil Edmar Squash4you – Grzegorz Kaleta. Brawa dla wspomnianego wcześniej Filipa Mazurkiewicza, który w turnieju open przegrał tylko jeden mecz - w pierwszej rundzie uległ Nikosowi Karampotisowi.

Sponsorem turnieju była marka KEEN, która ufundowała upominki do pakietów startowych oraz nagrody dla zwycięzców. Dodatkową atrakcją były konkursy z nagrodami zorganizowane przez przedstawicieli marki KEEN. Sklep fabryczny mmsport jako dystrybutor produktów marki KEEN ufundował następujące nagrody: sandały i klapki (z kolekcji wiosna 2012), vouchery na buty oraz akcesoria (m.in skarpetki) o łącznej wartości ponad 1500zł.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch zaserwowany przez restaurację BAROQUE oraz owoce.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you: