Urodziny Maćka Maciantowicza oraz Turniej PFS B+ zakończone!

25.02.2012 w SQUASH4YOU odbył się turniej (PFS kategoria B+) połączony z urodzinami Maćka Maciantowicza.

W zawodach udział wzięło łącznie, aż 85 graczy (co możemy uznać za rekord frekwencji jeśli chodzi o kategorię B+), którzy rozegrali turniej w czterech kategoriach: open, damski i juniorski – U13 i U19. Mecze, ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodników  rozgrywane były systemem best of 3 (tylko ćwierćfinały, półfinały i finał zostały rozegrane systemem best of 5). Turniej odbył się na siedmiu kortach jednocześnie!

W turnieju juniorskim, w kategorii U13 triumfował trenujący na co dzień w Squash4you Kuba Pytlowany. Kuba w czterech meczach stracił tylko 2 sety, tyle samo co drugi – Wojtek Trzciński, ale w bezpośrednim pojedynku (w setach: 2-1) wygrał ten pierwszy. Trzecie miejsce dla Kuby Gołębiowskiego, czwarte dla Kuby Trzcińskiego, a piąte dla Aleksandra Kozika. W kategorii U19 triumfował obecny Mistrz Polski (w tej kategorii wiekowej) Kuba Wasilewski (tracąc jedynie seta w meczu z Pauliną Krzywicką). Drugie miejsce, nieoczekiwanie, dla Michała Szymczaka, który w decydującym meczu pokonał rozstawioną z jedynką Krzywicką (ostatecznie trzecia). Warto dodać, że oprócz wspomnianego Michała reszta juniorów U19, brała również udział w rozgrywkach seniorskich (open i damski), przez co łącznie musieli rozegrać aż 10 meczów! Wszystkim juniorom raz jeszcze pragniemy podziękować za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych turniejach.

W rozgrywkach damskich, triumfowała turniejowa „jedynka”, Paulina Krzywicka, która w finale pokonała reprezentantkę drużyny McWIL- Harrow Squash4you – Justynę Płachtę (w setach: 5,9,7). Warto dodać, że Paulina w całym turnieju nie oddała swoim rywalkom nawet seta. Trzecie miejsce, nieoczekiwanie, przypadło Katarzynie Kanik (rozstawiona z numerem jedenastym), która przegrała jedynie z Płachtą. W niezwykle zaciętym meczu o „brązowy medal” Kanik pokonała wyżej notowaną Aleksandrę Wajman (w setach: 11,5,-9,12).

W niezwykle silnie obsadzonym turnieju Open , mieliśmy aż pięciu zawodników z pierwszej dwudziestki rankingu PFS (odpowiednio: Marcin Karwowski, Maciek Macinatowicz, Marcin Kozik, Jakub Wasilewski, Mateusz Kotra) oraz rozstawionych z numerami jeden i dwa: Karamatullah Khan  i Clemens Wallishuser (były reprezentant Austrii, notowany w pierwszej 100-tce światowego rankingu PSA). Faworyci nie zawiedli i to ich pojedynek obejrzeliśmy w finale. Pierwszy set po bardzo wyrównanej walce (do dziewięciu) wygrał Khan. Drugi to popis gry Clemensa i jego zwycięstwo do dwóch. Kolejne dwa sety wygrał jednak Karamatullah (zwłaszcza ostatni zakończony stanem: 11-9 przysporzył publiczności bardzo wielu emocji) i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa oraz głównej nagrody ufundowanej przez producenta kortów do squash Mc-WIL – 1000zł. Trzecie miejsce dla aktualnego Mistrza Polski – Marcina Karwowskiego, a czwarte dla obchodzącego urodziny Maćka Maciantowicz. Miejsce piąte dla reprezentanta McWil Edmar Squash4you – Mateusza Kotry.

Sponsorem turnieju były firmy McWIL (nagrody pieniężne za pierwsze i drugie miejsce w turnieju open) oraz Harrow (upominki dla juniorów U13 i U19). Organizatorzy zapewnili uczestnikom  lunch, zaserwowany przez restaurację BAROQUE oraz owoce.

Po zakończonym turnieju, odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz impreza urodzinowa Maćka Maciantowicza w Chillout Cafe Bar. Życzeniom i toastom nie było końca, a dodatkowe atrakcje (m.in. wizyta jednego z najlepszych polskich piłkarzy Tomasza Frankowskiego, turniej tenisa stołowego oraz piłkarzyków) tylko wzbogaciły ten niezwykle udany wieczór.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you: