28.01.2012 MANTIS SQUASH4YOU OPEN - ZAKOŃCZONY!

W sobotę 28.01.2012 w SQUASH4YOU odbył się turniej (PFS kategoria B+) MANTIS SQUASH4YOU OPEN 2011.

W zawodach udział wzięło łącznie, 39 graczy, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach: OPEN i damski. Mecze rozgrywane były na pięciu kortach jednocześnie!

W rozgrywkach damskich (dziewczyny grały system „każdy z każdym”), triumfowała turniejowa „dwójka” – Magdalena Nowak. Magda oddała swoim rywalkom jedynie 2 sety (stan 3:1 w meczach z Joanną Drabczyk i Magdą Poliwodą). Drugie miejsce, nieoczekiwanie, dla turniejowej „szóstki” – Elżbiety Szponder, która przegrała tylko z Nowak. Trzecie miejsce, dla Natalii Wolskiej, a czwarte dla Magdy Poliwody (obie Squash4you).

W turnieju Open, faworytem był rozstawiony z „jedynką” Grzegorz Kaleta (38 w rankingu PFS). Niespodziewanie, Grzesiek, w półfinale przegrał w czterech setach z późniejszym zwycięzcą turnieju, rozstawionym z czwórką Dominikiem Suchockim (82 w rankingu PFS). W drugim półfinale, zgodnie z przewidywaniami, spotkali się Robert Grochowski i Jakub Żukrowski. Po zaciętym meczu, w pięciu setach (3,-2,-8,3,9) wygrał niżej notowany Kuba. Niespodziewane rozstrzygniecie półfinałów sprawiły, iż w meczu finałowym oglądaliśmy pojedynek Suchocki – Żukrowski. Po bardzo emocjonujących pięciu setach i walce o każdą piłkę wygrał, Dominik (w setach: -9,4,-8,4,6). Ostatnie miejsce na podium dla Roberta, a czwarte dla Grześka (mecz o trzecie miejsce oddał walkowerem).

Sponsorem turnieju była firma MANTIS, która ufundowała upominki do pakietów startowych (owijki) dla wszystkich zawodników jak i nagrody główne (torby, akcesoria, odzież) oraz nagrodą wylosowaną wśród wszystkich uczestników turnieju – koszulkę MANTIS z limitowanej edycji wykonanej na technicznej odzież Under Armour.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch, zaserwowany przez restaurację BAROQUE oraz owoce.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie, i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you: