6.12.2014 - II Turniej Lekarski o Statuetkę Smoka Wawelskiego!

W sobotę mikołajkową odbyła się II edycja ogólnopolskiego turnieju lekarskiego. Rozgrywki zostały rozegrane w kategorii Open oraz Damskiej.

Panie rozgrywały swój turniej systemem pucharowym, a każdy mecz toczył się do 3 wygranych setów. Najlepszą okazała się Beata Kamińska (Jaworzno), która w całym turnieju oddała swoim rywalkom tylko 2 sety! W meczu finałowym Kamińska okazała się lepsza od Uli Kasprzyk wygrywając 3-1 (w setach do: 8,-9,8,10). W meczu o brązowy medal, Katarzyna Adamiszyn po słabszym początku (przegrywa pierwszego seta) łapie rytm i zwycięża trzy kolejne sety z Elą Plutą rozstrzygając mecz na swoją korzyść w stosunku 3-1 (w setach do:-4,8,6,2).

W turnieju open faworytem do zwycięstwa był ubiegłoroczny triumfator I edycji  turnieju – Wojciech Szczeklik i zgodnie z przewidywaniami to właśnie on był jednym z finalistów. Wojciech w finale zmierzył się z Tomaszem Piskórzem i pewnie wygrał 3:0 (w setach do:6,7,6). Trzecie miejsce, po długim, pięciosetowym pojedynku wywalczył Mateusz Barcyki, który pokonał Sławomira Dyszkiewicza 3-2 (5,-5,5,-8,9).

Najlepsi otrzymali: medale, statuetki smoka wawelskiego, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Upominki dla wszystkich uczestników oraz talony kwotowe dla najlepszych ufundowała Medycyna Parktyczna.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Okręgowej Izby Lekarskiej z Krakowa (specjalne podziękowania dla: dr n. med. Jacka Tętnowskiego).

Mamy nadzieję, że imprezę uda się zorganizować ponownie w przyszłym roku, a naszym marzeniem jest wpisanie jej do kalendarza cyklicznie - do zobaczenia!