8.12.2012 Mistrzostwa Krakowa Juniorów PFS A oraz oraz turniej PFS B+ Zakończone!

W sobotę 8.12.2012 W Squash4You Centrum oraz Północ odbyły się dwa turnieje: Otwarte Mistrzostwa Krakowa Juniorów Hotel Bania PFS A oraz Hotel Bania PFS B+.

W Mistrzostwach Krakowa Juniorów Hotel Bania PFS A udział wzięło łącznie aż 50 zawodników, którzy zmierzyli się w pięciu kategoriach wiekowych: U11, U13, U15, U17 oraz U19. O wysokiej randze turnieju może świadczyć fakt, że w czterech spośród pięciu kategorii najwyżej rozstawieni zawodnicy wg rankingu PFS zajmowali pierwszą lub drugą pozycję.

Sam turniej został zaplanowany i zorganizowany (również na prośbę rodziców) tak, aby niektórzy mogli wziąć udział w kilku kategoriach wiekowych a mecze kończyły się do  godziny 18. Wstępny harmonogram gier został opublikowany w czwartek, natomiast w piątek po drobnych korektach pojawił się ostateczny plan który zakładał:
-dla kategorii U19, U11 oraz U15, start turnieju od godziny 10.00, zakończenie U19 oraz U11 około 13.00,
-dla kategorii U13 oraz U17, start turnieju od godziny 12.45, zakończenie U13, U15 i U17 około godziny 17.00
-finał turnieju PFS B+ po meczach turnieju juniorskiego (od 17.00)

Dzięki sprawnej organizacji, mecze odbywały się zgodnie z planem i cała impreza odbyła się w godzinach 10.00-17.00. Dodatkowo na uczestników czekały specjalne atrakcje – malowanie twarzy, piłkarzyki oraz możliwość gry w tenisa stołowego.

W rozgrywkach U11 (9 zawodników), zwyciężył Aleksander Wierzba (Warszawa) pokonując w finale Kubę Pytlowanego (Kraków – Squash4You) 3-2 (w setach do:-9,-10,6,8,8). Pierwsze dwa sety na korzyść mocno skoncentrowanego Kuby, który z każdym kolejny zagraniem zyskiwał większą pewność siebie. W trzecim secie, Olek przejął inicjatywę i dość pewnie wygrał do sześciu. Kolejne dwa sety to duża dawka emocji zarówno dla zawodników jak i ich rodziców. Ostatecznie w pierwszym pojedynku tego dnia Kraków – Warszawa, 0-1 dla gości. Trzecie miejsce w kategorii U11 przypadło również  juniorowi  ze stolicy – Piotrowi Penkali a czwarte zajął Szymon Mołodecki (Opole).

W finale rozgrywek U13 (11 zawodników) oglądaliśmy pojedynek turniejowej jedynki – Andrzeja Wierzby z startującym po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej Kubą Pytlowanym. Dzięki pokonaniu w ćwierćfinale Aleksandra Kantona oraz w półfinale Natalii Czekaj, Kubie na drodze do wygranej stanął starszy z braci Wierzba. Andrzej wygrał pewnie 3-0 (w setach do: 2,2,4) po raz kolejny udowadniając, że w tej grupie wiekowej nie ma sobie równych. Mecz  o trzecie miejsce to pojedynek młodszego z braci Wierzba – Olka ze wspomnianą Natalią. Tym razem dość pewnie wygrywa Olek 3-0 (w setach do:3,4,3). W trzech z czterech meczy o miejsca 5-8 oglądaliśmy długie pięciosetowe pojedynki, co świadczy o wyrównanym poziomie pozostałych juniorów.

W kategorii U15 udział wzięło aż 21 zawodników, a najlepszym z nich okazał się rozstawiony z trójką (8 wg rankingu PFS) Bartek Rewilak pokonując w finale Andrzeja Wierzbę 3-0 (w setach do:8,9,6). W ćwierćfinale Bartek z trudem ograł Piotrka Forteckiego (ostatecznie 5) 3-2, w setach do: -9,10,6,-9,4, a w półfinale turniejową jedynkę Bartka Steina 3-1, w setach do:9,-6,5,5. Warto podkreślić, że Andrzej Wierzba w drodze do finału nie stracił nawet seta. W meczu o brązowy medal Stein gładko (3:0) pokonał Damiana Rolla.

Kategoria U17 (startowało 9 zawodników) to dominacja Adriana Marszała, który pewnie wygrywa wszystkie swoje mecze i sięga po złoty medal. Pozostałe miejsca na podium zgodnie z rozstawieniem w turnieju – drugie dla Artura Machno, trzecie dla Dawida Pycha a czwarte wywalczył Filip Szewczyk. Chyba największych emocji w tej grupie wiekowej dostarczył mecz o brązowy medal, w którym po pięciosetowym boju zwyciężył Dawid choć w pewnym momencie przegrywał już 1-2.

W kategorii U19 (8 zawodników) triumfuje zwycięzca U17 – Adrian Marszał, który w pierwszej rundzie dość niespodziewanie pokonał 3-0 Paulinę Krzywicką (2 wg rankingu PFS). Co ciekawe, Adrian znów kończy turniej bez straty seta, pokonując w finale zawodnika Squash4You – Staszka Ruska. Staszek w półfinale pokonał innego reprezentanta Squash4You – Filipa Mazurkiewicza 3-1 (w setach do:-5,10,9,9). W meczu o brąz, wyraźnie zmotywowany Filip pewnie ogrywa Michała Jachimowicza 3-0 (w setach do: 8,6,10).

Sponsorem głównym turnieju był ****Hotel Bania położony w Białce Tatrzańskiej, który ufundował nagrody dla zwycięzców – pobyty w hotelu wraz ze śniadaniem. Pozostali sponsorzy – Harrow, AAdrink, Mantis ufundowali: owijki do pakietów startowych dla wszystkich uczestników, akcesoria do squasha, bluzy, ręczniki. Wśród osób, które wypełniły ankiety została wylosowana rakieta Mantis Power 130 (o wartości 379zł!), którą otrzymał Piotr Fortecki.

Niezależnie od wykupionego pakietu startowego, każdy uczestnik turnieju otrzymał czekoladowego mikołaja, a dla wszystkich osób będących w klubie były przygotowane przekąski (kanapeczki, koreczki, ciasteczka oraz owoce).

Łatwo wywnioskować, że największymi wygranymi sobotnich zawodów są bracia Wierzba (łącznie 3 razy w finale) oraz Adrian Marszał (zwycięzca kategorii U17 oraz U19). Niewiele zabrakło Kubie Pytlowanemu, zwłaszcza w kategorii U11, aby sięgnąć po upragnione złoto. Przed finałem turnieju B+, jego późniejszy zwycięzca – Maciek Maciantowicz (5 wg rankingu PFS) rozegrał dwa krótkie sety z każdym z braci Wierzba, co było dodatkowym wyróżnieniem dla Olka i Andrzeja. Maciek dodatkowo nagrodził Kubę – za dzielną walkę oraz zdobycie dwóch srebrnych medali, voucherem do Hotelu Bania, który zdobył wygrywając turniej B+. Ze strony organizatorów pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim opiekunom za liczne przybycie i wspaniały doping oraz samym zawodnikom za walkę zawsze do końca.

We wspomnianym powyżej turnieju Hotel Bania Squash4You PFS B+ rozgrywanym równolegle w drugim klubie Squash4You – Centrum, triumfował Maciek Maciantowicz pokonując dość łatwo w finale Krzyśka Pietrasa 3-0 (w setach do:6,9,7). Trzecie miejsca dla Sławka Połcia, który w meczu o brąz ograł 3-0 (w setach do:0,4,7) Tomka Wilczyńskiego. Na uwagę zasługuje wysokie, 8 miejsce Pawła Dziurzyńskiego, który w drugiej rundzie pokonał po morderczym meczu rozstawionego z czwórką Dominika Suchockiego 3-2 (w setach do:-7,-3,12,10,6).

Dodatkowym akcentem obu turniejów była zbiórka charytatywna na rzecz Jarka Terleckiego. Część wpływów z wpisowego turnieju B+ oraz sprzedaż ciasta w obu klubach została przekazana właśnie na ten cel. Ponadto zawodnicy biorący udział w turniej w klubie Centrum przesłali Jarkowi zdjęcie z napisem: „Jarek trzymaj się”, aby wzmocnić go w walce z chorobą!