EN
PL
aktualności

BLS, czyli Babska Liga Squasha ruszyła!

10.02 został rozegrany turniej otwarcia klubowej ligii kobiet! Zobacz wyniki i przeczytaj relację!

BLS, czyli Babska Liga Kobiet Squash4You to cykl 10 turniejów, rozgrywanych średnio co dwa tygodnie w niedziele od godz. 19:00.

W niedzielę 10.02 odbył się pierwszy turniej Babskiej Ligi Squasha. W rozgrywkach wzięło udział czternaście Pań. Mecze rozgrywane były na czterech kortach jednocześnie.

Z racji, iż był to pierwszy turniej z cyklu 10 spotkań Panie zostały rozstawione w drabince w drodze losowania. Turniej został rozegrany system pucharowym „Best of 3” czyli do 2 wygranych setów.

Większość spotkań okazała się walką do ostatniej piłki. Turniej zwyciężyła Agnieszka Pisznot, która napotkała w II rundzie Urszulę Gwiazdę (od kilku miesięcy trenuje pod bacznym okiem Grzegorza Kalety) i to ona zdołała „urwać” jedynego seta Agnieszce w całym turnieju. W finale Agnieszka pokonała Małgorzatę Tałach. Wspomniana Ula, znana w klubie jako „Grażynka”, zajęła 5 miejsce wygrywając wszystkie mecze do tyłu. Walka o 3 miejsce to trzy setowy pojedynek zawodniczki Squash4you Team 3 - Katarzyny Raci i uczestniczki piątkowych zajęć Squash4Lejdis Sorany Brangi. Na podium znalazła się ostatecznie Kasia, która na co dzień szlifuje swoje umiejętności z Nikosem Karampotisem oraz Sebastianem Śmietańskim.

Oczywiście gratulujemy wszystkim Paniom za waleczne pojedynki i życzymy wielu sukcesów w następnych turniejach!