FEATHER SQUASH4YOU Open 11.11.2011 ZAKOŃCZONY

W dniu 11.11.2011 w SQUASH4YOU odbył się turniej (PFS kategoria B+) FEATHER SQUASH4YOU OPEN 2011.

W zawodach udział wzięło łącznie aż 59 graczy, którzy rozegrali turniej w trzech kategoriach: OPEN, damski i juniorski – U11. Mecze, ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodników, rozgrywane były na siedmiu kortach jednocześnie!

W turnieju juniorskim udział wzięła czwórka najmłodszych zawodników (U11). Zwyciężyła Natalia Czekaj (nie oddając nawet seta!), która głównie swoim świetnym serwisem sprawiała najwięcej problemów swoim przeciwnikom. Drugie miejsce dla Kuby Pytlowanego (trenujący pod okiem Justyny Płachty w Squash4you), który przegrał jedynie z Natalią. Trzecie miejsce przypadło Kubie Trzcielińskiemu, a czwarte Martynie Bajan. Wszystkim juniorom raz jeszcze pragniemy podziękować za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych turniejach.

W rozgrywkach damskich triumfowała turniejowa „jedynka”, reprezentantka Squash4you – Justyna Płachta. Po raz kolejny swoim rywalkom nie oddała nawet seta, pokonując w finale Olę Wajman (rozstawiona z numerem dwa) w setach do: 5,7,9. Mecz o trzecie miejsce to pojedynek dwóch zawodniczek związanych ze Squash4You (Natalia Wolska i Gosia Cerlich). Ostatecznie wygrała ta pierwsza, w setach do: 8,5,4.

W turnieju Open mieliśmy rekordową frekwencję (zgłoszonych aż 48 zawodników). Najwyżej rozstawieni byli: Krzysiek Pietras (Squash4You) i Grzesiek Sławiński (Racquet) i to właśnie ich pojedynek obejrzeliśmy w finale (po bardzo zaciętym meczu, ostatecznie wygrał Pietras 3-2). Miejsce trzecie, przypadło rozstawionemu z „ósemką” Robertowi Olejniczakowi, który w małym finale, nieoczekiwanie pokonał turniejową „trójkę” – Tomka Bosakowskiego. Wiele emocji oraz kontrowersyjnych decyzji sędziowskich zobaczyliśmy podczas ćwierćfinałowego meczu pomiędzy Kubą Żukrowskim a wspomnianym Tomkiem Bosakowskim. Ostatecznie w pięciu setach wygrał Tomek, choć zwycięstwo przyszło mu naprawdę ciężko (w setach: 11,-8,10,-9,11).

Sponsorem turnieju była firma FEATHER, która ufundowała upominki do pakietów startowych dla wszystkich zawodników jak i nagrody główne (torba, akcesoria, odzież) oraz nagrodą wylosowaną wśród wszystkich uczestników turnieju – rakietę FEATHER SUPER HITTER.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom  lunch, zaserwowany przez restaurację BAROQUE oraz owoce.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you!