HARROW SQUASH4YOU Open 2011

W upalną sobotę – 20.08.2011, odbył się turniej PFS B+ Harrow Squash4You Open. Udział wzięło 22 zawodników (w kategorii Open) oraz 5 dziewczyn w kategorii damskiej. Pomimo słabszej frekwencji, nie brakowało emocji i dobrej atmosfery! Dopisali zarówno stali bywalcy z okolic Śląska, jak i gracze klubowi Squash4you.

Kategoria Open tradycyjnie została rozegrana systemem pucharowym, natomiast turniej damski to pojedynki „każda z każdą”.

Pierwsze miejsce wśród Pań zajęła Karolina Bochenek z Tarnowskich Gór, która swoim wyjątkowym serwisem sprawiała wiele trudności rywalkom. Trzeba zwrócić uwagę, że rozgrywki były niezwykle wyrównane – trzy najlepsze zawodniczki przegrały tylko po jednym meczu! Po ostatecznym podliczeniu setów, na drugim miejscu znalazła się Natalia Wolska, a na trzecim Magda Poliwoda (obydwie reprezentowały klub Squash4You!).  Pozostałe miejsca również podzielone zostały przez dziewczyny z „naszego składu” – Asię Winiarczyk (miejsce czwarte) i Gosię Cerlich (miejsce piąte).

W kategorii Open pierwsze miejsce (po emocjonującym, czterosetowym pojedynku), zajął Krzysiek Pietras, który pokonał Marka Bellinger’a (zwycięzcę ostatniego turnieju rozgrywanego w Squash4you). Mecz finałowy (w setach -8,10,7,8 ) był bardzo efektowny, jako że obydwaj gracze prezentowali świetną technikę i styl gry, brawo chłopaki!

Trzecie miejsce przypadło najmłodszemu uczestnikowi turnieju – Michałowi Kotrze, który jak dotąd głównie triumfował w turniejach juniorskich. W meczu o trzecie miejsce, pokonał on doświadczonego Giovanniego Stazzacappę 3:0.

Sponsorem turnieju była firma HARROW, która ufundowała upominki do pakietów startowych dla wszystkich zawodników (frotki),  jak i nagrody główne (BLUZA, TORBA, PLECAK, OWIJKI)  oraz nagrodę wylosowaną wśród wszystkich uczestników turnieju (RAKIETA HARROW VIBE).

Organizatorzy zapewnili uczestnikom  lunch, zaserwowany przez restaurację BAROQUE oraz owoce.

We wrześniu zapraszamy wszystkich sympatyków squasha na kolejny Klubowy Turniej Squash4you.