EN
PL
aktualności

08.09.2012 MANTIS OPEN PFS B+ SQUASH4YOU OPEN ZAKOŃCZONY!

W sobotę 08.09.2012 odbył się turniej (PFS kategoria B+) MANTIS OPEN czyli otwarcie sezonu w Squash4You. W zawodach udział wzięli zawodnicy z czołówki polskiego rankingu w tym: Mistrz Polski 2012 – Michał Reid oraz Mistrz Polski 2011 – Marcin Karwowski.

Faworyci nie zawiedli i zgodnie z przewidywaniami w finale zobaczyliśmy pojedynek wymienionych wcześniej Mistrzów. Ostatecznie wygrał Michał 3-1 (w setach do:-9,10,10,5), który w całym turnieju stracił tylko jednego seta! Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie – jak na tej klasy zawodników przystało. Dobra gra Marcina, który nie był faworytem w tym meczu, zaowocowała pierwszym wygranym setem. Kolejne dwa to zwycięstwa (na przewagi) Michała. Czwarty set to już pewne zwycięstwo lepiej dysponowanego w tym dniu Reida.

Niezwykle zacięty bój o finał Karwowski stoczył z Mateuszem Kotrą (zawodnikiem Mc-WIL Edmar Squash4You Team). Pierwsze cztery sety zawodnicy wygrywali na przemian, i o zwycięstwie musiał zadecydować piąty set, w którym lepiej zaprezentował się Marcin i ostatecznie zwyciężył 11-5 a cały pojedynek 3-2 (w setach do:11,-6,5,-7,5). Trzecie miejsce ostatecznie przypadło Mateuszowi, który pokonał w trzech setach (do:9,1,6) Grześka Kaletę – również zawodnika Mc-WIL Edmar Squash4You Team.

Bardzo zacięty mecz ćwierćfinałowy, oglądaliśmy pomiędzy Michałem Kotrą (ranking PFS: 36) a wspomnianym Kaletą (ranking PFS: 43). Mimo porażki w pierwszym secie, niespodziewanie, po długiej 4-setowej walce zwyciężył Grzesiek 3-1 (w setach do:-11,11,7,6)

Sponsorem turnieju była marka Mantis, która ufundowała specjalne koktajle Mantis oraz owijki do pakietów startowych oraz nagrody dla zwycięzców (odzież sportowa i akcesoria marki Mantis oraz alkohole).

Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch zaserwowany przez firmę pychotki.pl.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejne turniej odbywające się w naszym klubie: