Squash4You CENTRUM już otwarty!

W dniach 15-17.06.2012 miało miejsce uroczyste otwarcie drugiego klubu Squash4You (ul. Księcia Józefa 54a) w ramach, którego odbył się Charytatywny Weekend Squashowy.

W piątek oraz sobotę odbywały się treningi z Mistrzami: Polski (Michał Reid) i Czech (Pavel Sladecek) oraz mecze w ramach „Turnieju Mistrzów”. Nauka pod okiem obu trenerów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a sami uczestnicy wyrażali chęć do częstszych treningów z takimi instruktorami.

W piątek, w pierwszym meczu turnieju, Mistrz Polski +35 – Maciek Macinatowicz, przegrał z Michałem Reidem 1-3. Mecz stał na wysokim poziomie, a w czwartym secie Michał musiał się mocno napracować by ostatecznie wygrać 11-9. W sobotę, w meczu II rundy spotkali się Maciek oraz Pavel. Sladecek pewnie zwycięża 3-0 nie dając Maćkowi żadnych szans. Ostatni mecz turnieju, a zarazem pierwsza odsłona meczu Polska - Czechy zapowiadał się niezwykle ciekawie! Licznie zgromadzona publiczność mocno dopingowała Michała, a ten starał się odwdzięczyć jak najlepszą grą. Niestety lepiej dysponowany Sladecek wygrał 3-1. Po meczu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez właścicieli klubu.

Drugą odsłoną pojedynku Polska – Czechy było wspólne oglądanie meczu EURO 2012, a w przerwie meczu zakończyła się licytacja rakiety Michała Reida – ostatecznie wylicytowana za 1200zł. Całkowity dochód (łącznie z wpływami z treningów) zostanie przeznaczony na zakup lekarstw i środków opatrunkowych na wyjazd Michała Reida i innych studentów medycyny UJ (grupa "Studenci Medycyny Bez Granic"), którzy zamierzają wyjechać do Kenii i bezpłatnie leczyć tamtejszych mieszkańców. Łącznie w ramach weekendu udało się zebrać ponad 2000zł – dziękujemy!

Dodatkowo, dla zainteresowanych, ciągle istnieje możliwość zakupu koszulki (Under Armour, w promocyjnej cenie 99zł!) której 50% wartości zostanie przekazana na powyższy cel.

W niedzielę, odbył się ostatni akcent otwarcia – Mantis Amatorski Turniej Klubowy. W rozgrywkach udział wzięła rekordowa ilość graczy – 26! Jeden z nich – Damian Korostyński, każdy set zaczynał od stanu 0-2 (notowany na 235 w rankingu PFS) wg. zasady handicapu.

Zwycięzcą okazał się „rozstawiony” z dwójką – Paweł Borówka, który w finale pokonał w trzech niezwykle zaciętych i wyrównanych setach Damiana (do 11,9,9). Mecz o trzecie miejsce to morderczy, pięcio setowy pojedynek Zdzisława Kosińskiego i Roberta Łysakowskiego. Po dwóch pierwszych setach wygranych przez Roberta chyba nikt nie spodziewał się, że kolejne trzy wygra Zdzisław! Ostateczny wynik to 3-2 dla Kosińskiego (do -11,-6,5,4,8). Brawa należą się również Piotrowi Janczurze (ostatecznie piąty), który swoje dwa ostatnie mecze wygrał w pięciu setach, odpowiednio z Marcinem Kaliną i Martinem Brzostkiem.

Zwycięzca otrzymał voucher na rakietę Mistrza Polski 2011 Marcina Karwowskiego – Mantis Power 130. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne turnieje odbywające się w naszych klubach: