EN
PL
aktualności

Sukcesy drużyn Squash4You podczas Drużynowych Mistrzostw Polski 2012!

Podczas drużynowych Mistrzostw Polski, w ramach SEBO Squash&Art Festival, drużyna kobiet - McWIL-Harrow Squash4You Team Kraków zdobyła złoty medal natomiast team męski - McWil-EDMAR Squash4you Team 1 Kraków wywalczył brązowy medal.

Najpierw finał rozegrały Panie, w którym przeciwniczkami teamu McWIL-Harrow Squash4You (złoty medal w 2010 i srebrny w 2011) była drużyna Malaka Team Bielsko-Biała. W meczu trzecich rakiet pierwszy punkt dla krakowianek dość łatwo zdobyła Zuzanna Sobierajewicz, pokonując Sylwię Łukasik 3-0.

Potem na korcie zobaczyliśmy pierwsze rakiety obydwu drużyn, ze strony Squash4You była to Mistrzyni Świata i Europy Holenderka Vanessa Atkinson, a ze strony Malaki - Mistrzyni Czech i brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy, Lucie Fialova. Doświadczenie kontra młodość. Po pierwszych setach wydawało się że Mistrzostwa Polski będą rozstrzygnięte już po dwóch meczach gdyż Atkinson prowadziła 2-0. Jednak młodość i zawziętość Czeszki spowodowały, że zaczęła odrabiać straty w kolejnych setach, wyrównując na 2-2, a potem wygrywając ostatni. Po tym meczu wynik finału to 1-1 i o Mistrzostwie Polski zdecydować miał mecz grającej dla Squash4You 6-krotnej Mistrzyni Polski Dominiki Witkowskiej oraz jej koleżanki z Kadry Polski Magdy Kamińskiej (nr 3 w Polsce).

Pierwszy set to słaby występ Witkowskiej, w kolejnych zagrała lepiej i wyszła na prowadzenie 2-1. W czwartym secie znów prowadziła Dominika i gdy do zwycięstwa brakowało kilku piłek waleczna Kamińska wyrównała na 2-2. Początek decydującego ostatniego seta to prowadzenia Magdy 4-0 i wydaje się że, nic już jej nie powstrzyma w drodze do zwycięstwa. Przy prowadzeniu 9-7, Kamińskiej brakuje dwóch piłek do wygrania 2 spotkania. Końcówka to 4 wygrane piłki pod rząd Dominiki, która wygrywa finalnie 11-9 dając radość krakowskich kibicom i złoty medal drużynie Squash4You. Brązowy medal Mistrzostw zdobyły MySquash Ladies z Poznania.

Drużyna męska, po przegranym półfinale z teamem z Warszawy - Kahuna Karakal (1-3, z czego jedyny mecz dla Krakowian wygrał aktualny nr.1 światowego rankingu James Willstrop pokonując gładko Romana Sveca), pokonała w ostatnim meczu Malakę Bielsko-Biała 2-1 i tym samym zdobyła brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce, zawodnicy rozegrali tylko 3 spotkania, z racji na to, że wynik czwartego w żaden sposób nie wpłynąłby na zwycięzcę tego meczu. Dla Mc-WIL EDMAR Squash4You punkty w tym spotkaniu zdobywali: James Willstrop (3-0 z Pawłem Sladeckiem), Mateusz Kotra (3-0 z Wackiem Staszkiewiczem) natomiast Grzegorz Kaleta przegrał nieznacznie (2-3) z Maćkiem Klisiem.