V-ce Mistrzostwo Polski Streamsoft Squash4You powered by MMsport.pl!

W dniach 24-26.06.2021 we Wrocławiu srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczył męski team Streamsoft Squash4You powered by MMsport.pl.

Do rywalizacji przystąpiło 16 ekip z całej Polski, w tym ubiegłoroczny zwycięzca Enjoy Squash Team z Bielska Białej.

W gronie faworytów do medali wymieniani byli:
Squash Point Bydgoszcz Team
Enjoy Squash Team 1
S4S Squash For Silesia T1
Streamsoft Squash4You powered by MMsport.pl

Nasza drużyna z 30-ą rakietą świata (Francuz Baptiste Masotti), 2-krotnym Mistrzem Polski Mattem Kotrą i aktualnym Mistrzem Polski do lat 19 i v-ce Mistrzem Polski Mężczyzn Kubą Pytlowany tym razem grała bez kontuzjowanego Michała Kotry. Jego miejsce zajął Bartek Rewilak, który pokazał się z dobrej strony, zwłaszcza w pierwszych rundach turnieju.

Po wygraniu dwóch meczów w czwartek (z najlepsza drużyną z Łodzi i czołową poznańską) i piątkowego półfinału z kolejną drużyną z Poznania, awansowaliśmy do wielkiego sobotniego finału!

Ten wynik dawał nam szansę na tytuł mistrzowski, czyli powrót na najwyższe miejsce podium po wielu latach (ostatni raz drużyna Sqush4You dokonała tego w 2013 roku na szklanym korcie przed Galerią Krakowską).

Sobotni mecz wydawał się do wygrania dzięki temu, że śląska drużyna Squash For Silesia (S4S) sprawiła niespodziankę i wygrała z mocnym teamem z Bydgoszczy.

Było bardzo blisko! Pierwszy mecz przegrywamy 0-3, drugi wygrywamy 3-1, kolejny 3-0. Stan 2-1 w meczach dla nas i dobry stosunek setów.

Wystarczyło wygrać ostatni mecz lub nawet seta (przy lepszym stosunku punktów również mogliśmy wygrać, zakładając że pozostałych setów nasz zawodnik nie przegrałby bardzo wysoko).

Matt Kotra był faworytem ostatniego meczu, na jego korzyść przemawiało również  doświadczenie (2 krotny Mistrz Polski, brązowy medalista 2020) choć jego przeciwnik to również czołówka Polski.

Wydawało się że jesteśmy na ostatniej prostej... ale w sporcie nie ma "tak prosto", a niemożliwe jest czasami możliwe, tym razem niestety dla nas.

Matt przegrał pierwszego seta. Ale w drugim prowadził już 10-7, czyli trzy piłki setowe, które w praktyce były niejako piłkami o Mistrzostwo Polski. Niestety, nie wykorzystał żadnej z nich, przegrał tego seta 10-12 i potem będąc w ogromnym napięciu, również tego ostatniego. To niestety oznaczało przegraną w finale.

Finalnie zdobywamy srebrny medal - po „przegranym remisie” (2-2 w meczach ale gorszy stosunek setów).

Mamy drużynowe V-ce Mistrzostwo Polski 2021!

Mimo wszystko wynik cieszy bo jest najlepszy od 2015 roku, choć apetyty były na złoto, zwłaszcza gdy było ono tak blisko.