EN
PL
aktualności

01.06.2013 Hi-Tec PFS B+ Squash4You Open Zakończony!


W sobotę 01.06.2013 w Squash4You Północ odbył się turniej (PFS kategoria B+) Hi-Tec Squash4You Open. W zawodach udział wzięło łącznie 32 graczy, którzy rozegrali turniej w kategorii open oraz juniorski –  U17.


W turnieju juniorskim – U17 (połączona kategoria wiekowa z racji na niewystarczającą liczbę zgłoszeń z przedziału  U11 – U15) triumfował Wiktor Kralka (trenujący w Squash4You pod okiem Mateusza Kotry), który w finale pokonał Maksymiliana Wielgusa 3-0 (w setach do:7,13,8). Co ciekawe, Wiktor jedynego seta w turnieju stracił w pierwszej rundzie z 11-letnim Mikołajem Moncznikiem. Trzecie miejsce dla Michała Brandysa, który pewnie ograł Kamila Pawłowskiego 3-0 (w setach do: 3,9,8). Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Kuba Pytlowany, Mikołaj Moncznik, Bartosz Bendzera i Mikołaj Wiechecki. Wszystkim juniorom oraz ich rodzicom dziękujemy za udział oraz pomoc i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane w naszym klubie.

W  turnieju Open byliśmy świadkami kilku niespodzianek. Ostatecznie triumfował Dominik Suchocki (rozstawiony z jedynką), który w finale pokonał Sebastiana Śmietańskiego 3-2 (w setach do: -9,1,9,-5,5). Z bardzo dobrej strony w sobotę pokazał się Michał Jachimowicz (rozstawiony z szóstką), który ostatecznie zajął trzecie miejsce (w meczu „o brąz” pokonał Bartka Wojtalę 3-0). Dobrze dysponowany Michał w półfinale postawił bardzo wysoko poprzeczkę starszemu o kilka lat Dominkowi. Tym razem jednak rutyna i doświadczenie wzięły górę nad fantazją i doskonałą kondycją młodości. Ostatecznie Suchocki 3 – 2 Jachimowicz (w setach do:11,-4,11,-10,8).

Kolejną niespodzianką było zwycięstwo w ćwierćfinale Bartka Wojtali (rozstawiony z ósemką) nad Damianem Korotyńskim (rozstawiony z dwójką). Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami – prowadzenie Damiana 1-0 i 2-1 w setach. Od tego momentu Bartek zaczął grać z jeszcze większą ambicją dzięki czemu udało mu się wygrać dwa kolejne sety i cały mecz 3-2 (w setach do:-4,7,-11,8,6). Miejsce piąte zajął Filip Mazurkiewicz a szósty był Stefan Brzeziński.

Sponsorem turnieju była marka Hi-Tec, która ufundowała upominki do pakietów startowych (frotki) oraz nagrody dla zwycięzców (buty, torbę oraz akcesoria). Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch zaserwowany przez restaurację Oranżeria Pergamin oraz owoce.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżający się turnieje w naszym klubie:


-15.06.2013 Mantis amatorski turniej klubowy kat. C
-20-22.06.2013 Finał Drużynowych Mistrzostw Polski 2013, więcej o imprezie TUTAJ

WYNIKI OPEN TUTAJ
WYNIKI U17 TUTAJ


powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu