EN
PL
aktualności

02.03.2013 TravelMe PFS B+ SQUASH4YOU Open Zakończony!

W sobotę 02.03.2013 w klubie Północ odbył się turniej (PFS kategoria B+) połączony z 3 urodzinami Squash4You. W zawodach udział wzięło łącznie, aż 75 graczy (co możemy uznać za tegoroczny rekord frekwencji jeśli chodzi o kategorię B+), którzy rozegrali turniej w pięciu kategoriach: open, damski i juniorski – U13, U15 i U17.

W turnieju juniorskim, w kategorii U13 triumfował trenujący na co dzień w Squash4you Kuba Pytlowany, który tradycyjnie, podczas krakowskich turniejów, rozegrał finałowy mecz z Natalią Czekaj. Ostateczny wyniki 3-0 (w setach do:2,2,6) dla Kuby, który w całym turnieju nie stracił nawet seta. Trzecie miejsce dla Adriana Hernika, czwarte zajęła Julia Patałąg.

W kategorii U15 zwycięża, po długim i zaciętym meczu, rozstawiony z dwójką - Piotrek Fortecki. W finałowym pojedynku Piotrek pokonał wyżej rozstawionego Michała Stępienia 3-1 (w setach do:7,-14,9,6). Trzecie miejsce dla zawodnika Squash4You – Wiktora Kralki, który w meczu o brąz pokonał Mateusza Kocha 3-0 (w setach do:3,7,5).

W kategorii U17 zgodnie z przewidywaniami, triumfował Artur Machno (2 rankingu PFS), który w finale pokonał 3-1 (w setach do:4,6,-7,3) Filipa Szewczyka (3 w rankingu PFS). W meczu o  brązowy medal, Piotrek Fortecki gładko ograł 3-0 (w setach do:2,4,9) trenującego w Squash4You Michała Brandysa. Warto dodać, że czterech juniorów z kategorii wiekowej U17 brało również udział w rozgrywkach seniorskich, przez co łącznie musieli rozegrać ponad 7 meczów!

W rozgrywkach damskich, nie miała sobie równych turniejowa piątka - Alicja Ślipczyńska, która w  bardzo dynamicznym meczu finałowym pokonała rozstawioną z jedynką Gosię Buksę 3-0 (w setach: 2,9,5). W emocjonującym meczu półfinałowym Alicja pokonuje również wyżej rozstawioną Sylwię Ziomek (reprezentantkę oraz instruktorkę Squash4You). Ślipczyńska w całym turnieju grała bardzo pewnie i wykorzystywała każdy błąd swoich rywalek. W meczu o brązowy medal Ziomek pokonała 3-0 (w setach do:8,8,8) inną zawodniczkę Squash4You Elę Szponder.

W  silnie obsadzonym turnieju Open, mieliśmy aż ośmiu zawodników z pierwszej pięćdziesiątki rankingu PFS (odpowiednio: Maciek Maciantowicz, Szymon Wolek, Michał Świąder, Krzysiek Pietras, Mark Bellinger, Grzegorz Gigoń, Kuba Zajączkowski, Michal Kasperek). Zwyciężył zgodnie z przewidywaniami Maciek Maciantowicz, który w finale pokonała Michała Świądra 3-0 (w setach do 3,10,9). Maciek w drodze do finału, ograł najpierw dość pewnie Kubę Zajączkowskiego 3-1 (w setach do:7,-10,3,6) następnie w ćwierćfinale przyszło mu rywalizować z Michałem Kasperkiem. Michał podbudowany zwycięstwem w ćwierćfinale z wyżej notowanym Krzyśkiem Pietrasem (zawodnik McWil-Harrow Squash4You Team 2) prowadził z Maciantowiczem już 2-1, by dwa kolejne sety przegrać. Ostatecznie 3-2 dla Maćka (w setach do:11,-9,-8,5,3). Kolejną niespodzianką była porażka już w trzeciej rundzie, rozstawionego z dwójką Wolka, który przegrał z Tomkiem Bolechałą 3-1 (w setach do:7,-8,10,8). Tomek w kolejnej rundzie (ćwierćfinał) nie dał się pokonać, również wyżej rozstawionemu Markowi Bellingerowi i wygrał 3-0 (w setach do:9,10,5). Kolejne dwa pojedynki Bolechała przegrał, najpierw z Michałem Świądrem (półfinał) a w meczu o trzecie miejsce nie dał rady wspomnianemu wcześniej Kasperkowi. Miejsce piąte przypadło Grzegorzowi Gigoniowi, a szóste obchodzącemu w sobotę urodziny – Kubie Zajączkowskiemu.


Sponsorem turnieju były firmy: TravelMe (vouchery na zakup wycieczek, zestaw cygar kubańskich, biżuterię dla Pań oraz inne upominki) oraz Aquapark (torby, ręczniki, vouchery do aquaparku oraz do klubu Wellness). Ponadto, wśród osób które wypełniły ankiety została rozlosowana  dodatkowa nagroda od TravelMe - oryginalna, ręcznie rzeźbiona maska z plemienia Mukuni z Zambii.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom  lunch, zaserwowany przez grupę Pychotki.pl oraz owoce.

Po zakończonym turnieju squasha, tym razem w klubie Centrum odbyło się uroczyste otwarcie Cafe Baru, podsumowanie rozgrywek ligowych 2011-2012 wraz z wręczeniem nagród oraz impreza urodzinowa. Życzeniom i toastom nie było końca, a dodatkowe atrakcje (m.in. konkursy z nagrodami oraz 3 torty urodzinowe) tylko wzbogaciły ten niezwykły dla Squash4you wieczór.

Wszystkim zawodnikom oraz sympatykom dziękujemy za liczne przybycie. Mamy nadzieje, że kolejne lata dla Was jak i dla nas będą równie udane.

Serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you:


-17.03 Amatorski turniej klubowy
-13.04 Turniej PFS B+

WYNIKI U13 TUTAJ
WYNIKI U15 TUTAJ
WYNIKI U17 TUTAJ
WYNIKI DAMSKI TUTAJ

WYNIKI OPEN, TABELKA GŁÓWNA TUTAJ
WYNIKI OPEN, m.5-32 TUTAJ
WYNIKI OPEN, m.33-64 TUTAJ


GALERIA ZDJĘĆ
- TUTAJ


powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu