EN
PL
aktualności

08.03.2014 Szymoszkowa Squash4You Open PFS B+

W dzień kobiet w klubie Północ odbył się turniej Szymoszkowa Squash4You Open PFS B+ . W zawodach udział wzięło prawie 90 zawodników (kategoria: Open, Kobiet, BU11 oraz BU13) co jest rekordem frekwencji tegorocznych turniejów organizowanych w naszym klubie – wielkie dzięki dla Wszystkich za przybycie!

Wśród najmłodszych – BU11, najlepszy okazał się Leon Krysiak, który w finale ograł brata Karola 3:0 (w setach do: 7,3,4). Trzecie miejsce, po bardzo zaciętej walce wywalczył Oliwer Marczewski, który ograł Artura Sałatę 3:1 (w setach do:13,9,-6,5).

W kategorii BU15 triumfował Mikołaj Giemza, który zakończył turniej bez straty seta. W decydującym meczu pokonał reprezentanta Squash4You Kubę Pytlowanego 3:0 (w setach do: 8,12,8). Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Ernest i Adrian Hernik.

U Pań (aż 20 zgłoszonych zawodniczek!), po raz kolejny triumfuje Retha Jacobs, która w finale pokonała Klaudię Borek 3:0 (w setach do: 9,8,6). Z kolei za niespodziankę możemy uznać udział w finale Klaudii, która w półfinale pokonała po dramatycznym meczu turniejową jedynkę – Alę Ślipczyńską 3:2 (w setach do: -6,7,-3,10,9). Ala po niepowodzeniu w meczu z Borek wywalczyła trzecie miejsce ogrywając Karolinę Wszołek 3:0 (w setach do: 9,4,9).

W kategorii Open zgodnie z przewidywaniami Matt Kotra (aktualnie 6 rakieta w kraju, reprezentujący barwy Squash4You Team I) rozbił wszystkich swoich rywali w finale ogrywając Grześka Kaletę 3:0 (w setach do: 3,13,5) a w całym turnieju tracąc zaledwie jednego seta. Dużą niespodzianką był z kolei udział w meczu finałowym Grześka, który rozstawiony był dopiero z siódemką. Co ciekawe, Kaleta w półfinale pokonał swojego podopiecznego – Staszka Ruska 3:1 (w setach do: 5,7,-5,5), który z kolei w ćwierćfinale ograł turniejową dwójkę – Krzyśka Pietrasa. W meczu o brązowy medal, po morderczym pięciosetowym pojedynku Staszek okazał się lepszy od Marcina Grabowskiego wygrywając 3:2 (w setach do: -9,5,6,-9,9).

Sponsorem turnieju była stacja narciarska/kąpielisko geotermalne Szymoszkowa, która ufundowała nagrody dla zwycięzców – skipasy narciarskie całodniowe/ranne/popołudniowe oraz vouchery rabatowe.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną frekwencję i doskonałą atmosferę podczas całego turnieju, a wszystkim Paniom raz jeszcze życzymy wszystkiego dobrego z okazji ich dzisiejszego święta.

Zapraszamy na zbliżające się imprezy w naszych klubach:
21.03.2014, turniej klubowy kat. C w klubie Centrum
26.04.2014, turniej PFS kat. B+

WYNIKI OPEN TUTAJ
WYNIKI miejsca 5-32 TUTAJ

WYNIKI miejsca 33-58 TUTAJ
WYNIKI DAMSKI TUTAJ
WYNIKI BU11 TUTAJ
WYNIKI BU15 TUTAJ
powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu