EN
PL
aktualności

10.11.2012 ASICS PFS B+ Squash4You Open ZAKOŃCZONY!


W sobotę 10.11.2012 odbył się kolejny turniej zaliczany do rankingu Polskiej Federacji Squasha (turniej kat. B+) w ramach jesiennego otwarcia Squash4You Centrum.


W zawodach udział wzięło łącznie 41 graczy, którzy rozegrali turniej w trzech kategoriach: open, damski i juniorski – U17. Dodatkowo, w trakcie turnieju rozegrany został charytatywny mecz mediów – RMF kontra Gazeta Wyborcza.

Więcej o jesiennym otwarciu w ramach charytatywnego weekendu squashowego TUTAJ!

W turnieju juniorskim (U17) triumfował Filip Szewczyk, który  pokonał swoich rywali tracąc tylko 14 punktów we wszystkich meczach. Warto dodać, że Szewczyk brał udział również w turnieju open (ostatecznie zajął 27 miejsce), przez co rozegrał łącznie aż 7 meczy. Drugie miejsce zajął Wiktor Kralka (przegrał tylko z Filipem), trzecie miejsce wywalczył Kamil Pawłowski a czwarte przypadło Michałowi Jabłońskiemu.  
W rozgrywkach damskich
, triumfowała zawodniczka i instruktorka Squash4You Sylwia Ziomek, której jedynego seta urwała druga w klasyfikacji Magda Nowak. Mecz Sylwii z Magdą (3-1, w setach do: 6,-10,9,7) był pokazem waleczności i zawziętości obu zawodniczek, a według zgromadzonych widzów Panie pokazały grę na bardzo dobrym poziomie. Trzecie miejsce przypadło Ewie Bednarczyk, a czwarta była Natalia Biernacik.

W silnie obsadzonym turnieju Open, (aż 8 zawodników z pierwszej 50-tki rankingu PFS) triumfował Mistrz Polski 2012 – Michał Reid. Michał, który od tego sezonu reprezentuje barwy Squash4You w finale pokonał (w setach do: 1,4,5) Mateusza Kotrę (również reprezentanta Squash4you). Bardzo dobry turniej rozegrał Grzesiek Kaleta, który nie tylko pokonał w ćwierćfinale wyżej notowanego Łukasza Nitkę ale również stanął do bardzo wyrównanej walki o trzecie miejsce z Maćkiem Macinatowiczem (miejsce 5 w rankingu PFS). Sensacja była naprawdę blisko, Maciek wygrał nieznacznie dwa pierwsze sety by kolejne dwa dokładnie w takim samym stosunku przegrać. W decydującym, piątym secie, górę wzięło doświadczenie i większy spokój na korcie Maciantowicza i to ostatecznie on zdobył brązowy medal. Miejsca piąte i szóste zdobyli zgodnie z przewidywaniami Krzysiek Pietras oraz Michał Kotra.
Dodatkowo pierwsza trójka (Michał, Mateusz i Maciek) przekazała swoje nagrody dla najlepszych juniorów trenujących w Squash4You.

Sponsorem turnieju była marka ASICS, która ufundowała upominki do pakietów startowych (breloczki, smyczki) oraz nagrody dla zwycięzców (plecaki, torby, ręczniki). Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch zaserwowany przez grupę Pychotki.pl oraz owoce.

Dodatkowo cały dochód ze sprzedaży piwa oraz ciasta ufundowanego przez firmę McWIL (ponad 300zł) podczas turnieju został przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej studentów medycyny UJ, więcej szczegółów TUTAJ!

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you:
-17.11.2012 Amatorski turniej klubowy
-08.12.2012 turniej PFS B+ oraz Otwarte Mistrzostwa Krakowa Juniorów Squash4you Open 2012

GALERIA ZDJĘĆ Z OTWARCIA BADMINTONA I WALLYBALLA TUTAJ
GALERIA ZDJĘĆ TURNIEJ ASICS PFS B+ TUTAJ


WYNIKI OPEN TUTAJ
WYNIKI DAMSKI TUTAJ
WYNIKI U17 TUTAJ

WYNIKI MECZU CHARYTATYWNEGO MEDIÓW TUTAJ


powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu