EN
PL
aktualności

Skoda-Porsche Kraków Bronowice Squash4You Open PFS B+ Zakończony!


W weekend 12-13.12.2014 odbył się ostatni w tym roku ogólnopolski turniej squashowy zaliczany do rankingu PFS. Zawody zostały rozegrane w 3 kategoriach: Open, Kobiet oraz OU 11.


Wśród juniorów triumfuje Kuba Łysek (trenujący pod okiem Jacka Syrowieckiego). Drugie miejsce dla Jasia Mazurkiewicza (prowadzony przez Michała Kotrę) a trzeci był Artur Sałata. Mecze w tej kategorii rozgrywane były systemem każdy z każdym (do 3 wygranych setów).

Na starcie zjawiło się niestety tylko 7 Pań (nie dotarła rozstawiona z jedynką Retha Jacobs) i pod jej nieobecność triumfuje Sylwia Łukasik. W finale Sylwia ogrywa swoją młodszą siostrę – Klaudię Borek 3-2 (w setach do: -8,7,4,-11,12). Trzecie miejsce na Sylwii Ziomek (zawodniczka naszego teamu damskiego), która w meczu o trzecie miejsce gładko pokonuje Gosię Tałach 3-0 (w setach do: 4,3,1).

W turnieju Open wygrana Michała Kotry! O tyle o ile większość w finale spodziewała się pojedynku „braci Kotra”, chyba tylko nieliczni stawiali na tego 3 lata młodszego. Tymczasem Michał zasłużenie pokonuje Mateusza 3-1 (w setach do: 9,11,-10,8). Mecz był niezwykle zacięty, obfitował w efektowne zagrania i nie obyło się bez kontrowersji. Matt wyglądał na mocno zmęczonego (w ostatnim tygodniu zmagał się z chorobą), Michał zagrał lepiej i dokładniej na co wpływ miały zapewne intensywne treningi, którym się mocno poświęca.

Trzecie miejsce, to również walka „dobry znajomych” – tym razem Staszek Rusek wygrywa 3-1 (w setach do: 9,10,9) z Filipem Mazurkiewiczem.

Sponsorem turnieju była Skoda-Porsche Kraków Bronowice, która ufundowała upominki do pakietów startowych (napoje, batoniki) oraz nagrody dla zwycięzców – rakiety marki Harrow i ProKennex oraz akcesoria sportowe marki Skoda (torby, plecaki).

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie!

Zapraszamy na zbliżający się w 2015 turniej kategorii A:
16-18.01.2015 Arbonne Squash4you Open 2014 PFS Kat. A TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ
WYNIKI OPEN TUTAJ
WYNIKI DAMSKI TUTAJ
WYNIKI OU11 TUTAJ


powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu