13.04 KARAKAL PFS B+ Squash4You Open - zakończony!

W sobotę 13.04.2013 w Squash4you Północ odbył się kolejny turniej zaliczany do rankingu Polskiej Federacji Squasha (turniej kat. B+)! W zawodach udział wzięło aż 58 zawodników podzielonych na cztery kategorie – U11, U16, damski i open.

W kategoriach juniorskich triumfowali zgodnie z przewidywaniami: Kuba Pytlowany (U11) oraz Bartek Rewilak (U17). Kuba w całym turnieju nie stracił seta, a w meczu finałowym pokonał Nataniela Harnasa. Mecz o trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej przysporzył wielu emocji, gdyż Julia Patałąg dopiero po długiej, pięciosetowej walce pokonała 3-2 Mikołaja Moncznika. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Mikołaj Wiechecki i Antek Kożuchowski.

W kategorii U17, wspomniany Bartek, jedynego seta w turnieju stracił w meczu finałowym pokonując Piotrka Forteckiego 3-1. Tak jak w rozgrywkach U11, mecz o trzecie miejsce to zacięty, pięciosetowy pojedynek. Naprzeciw siebie stanęli dwaj zawodnicy trenujący w Squash4you – Wiktor Kralka i Michał Brandys. Michał prowadził już 2-1 by ostatecznie ulec Wiktorowi 2-3.

W turnieju damskim również bez niespodzianek – wszystkie swoje mecze bez starty seta wygrała Sylwia Ziomek i stanęła na najwyższym stopniu podium. Cieszy udział w zawodach Gosi Cerlich (była recepcjonistka oraz zawodniczka Teamu 2 Squash4You), która obecnie mieszka w Warszawie. Gosia zajęła trzecie miejsce, przegrywając w meczu o srebrny medal z Elą Szponder.

W kategorii Open triumfowała turniejowa jedynka – Maciek Maciantowicz, który w finale ograł Michała Kotrę 3-0 (w setach do:6,5,1). Maciek w całym turnieju nie stracił seta, na co również mógł mieć wpływ jego udział w campie z Eddiem Charltonem (PSA nr. 73), który odbywał się od poniedziałku do czwartku w naszym klubie. Michał (turniejowa dwójka) w półfinale, w  końcu pokonał Grześka Kaletę (turniejową czwórkę) z którym w ostatnich pojedynkach nie wiodło mu się najlepiej. Po prawdziwym dreszczowcu, 3-2 dla Kotry (w setach do:-9,2,11,-12,14). Trzecie miejsce przypadło Krzyśkowi Pietrasowi, a czwarte Grześkowi Kalecie.

Sponsorem turnieju była marka KARAKAL, która ufundowała upominki do pakietów startowych (owijki) oraz nagrody dla zwycięzców (rakietę, torby, koszulki, akcesoria). Organizatorzy zapewnili uczestnikom lunch zaserwowany przez restaurację Oranżeria Pergamin oraz owoce.

Dodatkowo, osoby które wypełniły ankiety, wzięły udział w losowaniu rakiety KARAKAL Ti Pro 140.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you: