EN
PL
aktualności

07.09.2013 KEEN PFS B+ Squash4You Open 2013!


W pierwszą sobotę września odbył się turniej PFS B+ z okazji 10 urodzin marki KEEN. Przeczytaj relację i sprawdź wyniki!
W sobotę 7.09.2013 w Squash4You Centrum rozegrany został turniej Keen Squash4you Open kategorii PFS B+. Był to zarazem pierwszy turniej w nowo rozpoczętym sezonie squashowym. Zawody rozegrano aż w 5-ciu kategoriach: Open oraz juniorskich BU13, BU15, BU17 i GU17.

W rozgrywkach juniorskich sobotni dzień zdecydowanie należał do Bartka Rewilaka, który triumfował w turniejach chłopców do lat 15 oraz do lat 17. W tym pierwszym po zaciętym pięcio setowym finale pokonał Piotrka Forteckiego. Trzecie miejsce przypadło coraz lepiej radzącemu sobie na korcie Maksowi Wielgusowi. W kategorii BU17 bezkonkurencyjny Bartek ograł w finale Maksa Wielgusa, a w meczu o trzecie miejsce Piotrek Fortecki pokonał Wiktora Kralkę. Bardzo dobre wrażenie pozostawili po sobie tego dnia również najmłodsi juniorzy w kategorii BU13. Najlepszy okazał się reprezentujący na co dzień Squash4You Junior Team Kuba Pytlowany, który w czterosetowym i bardzo widowiskowym finale pokonał Mikołaja Giemzę. Warto dodać, że Mikołaj brał udział w trzech kategoriach juniorskich rozgrywanych tego dnia przez co łącznie rozegrał 9 meczy! Trzecie miejsce dla Szymona Mołodeckiego po równie ciekawym meczu. W turnieju dziewcząt zwyciężyła Julia Patałąg, w pokonanym polu pozostawiając Julię Sonik (2. miejsce), Anie Fortecką (3. miejsce) i debiutującą Dagmarę Sado (4. miejsce).

Na starcie turnieju Open stanęło 23 zawodników. Pierwsza runda przebiegła dość szybko i bez żadnych niespodzianek. Druga zaś dostarczyła nam dużo emocji zwłaszcza w meczu Stefana Brzezińskiego z Sebastianem Śmietański, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Sebastian przegrywał już 1-2 ale ostatecznie nie poddał się presji i wygrał jakże zacięte kolejne dwa sety. Emocjonująco było również w meczu długo nieobecnego w turniejach Łukasza Nitki z Tomkiem Bosakowskim. Wygrał Łukasz 3-2. Po szybkich trzy setowych ćwierćfinałach w półfinale spotkali się Mateusz Kotra z Dominikiem Suchockim oraz Staszek Rusek z Maćkiem Maciantowiczem. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali ci wyżej rozstawieni. W finale lepszy okazał się Mateusz, pokonując Maćka 3-0 i tym samym zwyciężył w turnieju Keen Squash4you Open. Walka o trzecie miejsca toczyła się między „starym wyjadaczem” Dominikiem Suchockim i „młodym gniewnym” Staszkiem Ruskiem. W  końcówce zaprocentowało jednak doświadczenie i po wybronieniu dwóch piłek meczowych lepszy okazał się Dominik S. 


Sponsorem turnieju była marka:


KEEN – marka outdoorowa, stworzona z ludzi takich jak Ty… takich którzy tworzą nowe możliwości (CREATE), kochają korzystać z dobrodziejstw naszego świata (PLAY) oraz troszczą się o otaczający nasz świat i pomagają potrzebującym (CARE). www.sklep.keen.pl

która ufundowała nagrody:
*do wylosowania wśród wszystkich uczestników turnieju – buty z nowej kolekcji KEEN - buty powędrowały do Bartosza Rewilaka - gratulujemy!
*dla najlepszych – klapki, sandały, vouchery oraz dodatkowe upominki marki KEEN


Podczas turnieju został zaserwowany lunch przez restaurację Oranżeria Pergamin.
 
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na zbliżające się turnieje w Sqaush4you.


TURNIEJ BU13 TUTAJ
TURNIEJ BU15 TUTAJ
TURNIEJ BU17 TUTAJ
TURNIEJ GU17 TUTAJ
TURNIEJ OPEN TUTAJ

powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu