EN
PL
aktualności

8-9.11.2013 ASICS PFS B+ Zakończony!

W weekend 8-9.11.2013 odbył się turniej Asics Squash4You Open kategorii B+. Tym razem również nie mogliśmy narzekać na frekwencję (55 zawodników) - dziękujemy!W piątek rozegraliśmy zawody w dwóch kategoriach: chłopcy U15 oraz U17. Rezultat?... dublet dla Piotrka Forteckiego, który w obu turniejach straci tylko jednego seta (w finale BU17 z Wiktorem Kralką). W rozgrywkach BU15 drugie miejsce dla Ernesta Hernika a trzecie przypadło Kubie Pytlowanemu. W kategorii BU17 srebrny medal wywalczył wspomniany Wiktor, a ostatnie miejsce na podium zajął ponownie Kuba. Tym razem turniej juniorski udało się zakończyć zaraz po godzinie 21.00 (poprzednio 22:30) a podziękowania prócz wszystkim juniorom należą się również rodzicom uczestników za wytrwałe kibicowanie w ten piątkowy wieczór.

W turnieju damskim (5 zawodniczek, mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym”) pewne zwycięstwo odnosi ponownie Retha Jacobs pokonując w decydującym meczu Karolinę Wszołek 2:0 (w setach do: 8,9). W meczu, który zadecydował o trzecim miejscu tym razem Kasia Słaboń pokonała Sandrę Grudzień 2:0 (w setach do: 7,5). Piąte miejsce przypadło Lucynie Szlachcie.

W turnieju Open blisko sensacji! Ostatecznie zwycięża faworyzowany Mateusz Kotra (rozstawiony z nr.1) pokonując w finale 3:2 (w setach do:-10,-8,4,3,4) Michała Kotrę (rozstawiony z nr.2), choć niewiele brakowało, a młodszy z braci w końcu pokonałby popularnego Matta. Dwa pierwsze sety to widowiskowa ale bardzo nieskuteczna gra Mateusza co skrzętnie wykorzystywał Michał. Kolejne dwa to „szybka piłka” ze strony starszego Kotry i mieliśmy stan 2-2. W piątym, decydującym secie, mocno skoncentrowany Michał walczył do samego końca, lecz mimo to po raz kolejny musiał uznać wyższość Mateusza.

W meczu o trzecie miejsce, niezwykle zacięty pojedynek rozegrali Krzysiek Pietras oraz Staszek Rusek. Wynik końcowy: 2-1 (w setach do: 13,-8,8) dla Staszka. Warto dodać, iż mecz trwał ponad 40 minut, chłopaki – brawa za świetną walkę!

Piąte miejsce, nieoczekiwanie wywalczył Dominik Suchocki, pokonując w decydującym meczu wyżej notowanego Sebastiana Wodę. Dominikowi wyraźnie pomógł doping jego dwóch braci, którzy specjalnie zjawili się na ten pojedynek. Ostatecznie Suchocki – Woda 2:0 (w setach do: 6,6).

Sponsorem turnieju była marka ASICS, która ufundowała nagrody dla zwycięzców – plecaki, torby, koszulki, skarpetki, frotki. Dodatkowe nagrody (vouchery na masaże) przygotował Gabinet Masażu TACTUS (znajdujący się w klubie Północ).

Serdeczne dzięki za wysoką frekwencję i świetną atmosferę podczas całego turnieju. Zapraszamy na zbliżające się zawody w naszych klubach:
15.11.2013, klub Centrum (ul. Księcia Józefa 54a), turniej klubowy kat. C
30.11.2013, klub Północ (ul. Nad Strugą 7), turniej kat. B+

WYNIKI OPEN TUTAJ
WYNIKI m.33-43 TUTAJ
WYNIKI DAMSKI TUTAJ

WYNIKI BU15 TUTAJ
WYNIKI BU17 TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu