EN
PL
aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2024 zakończone!

W dniach 13-15.06.2024 w Poznaniu o kolejny medal DMP walczył męski team
Streamsoft Squash4You powered by MMsport.pl.
Wśród mężczyzn do rywalizacji tradycyjnie przystąpiło 16 ekip, a nasza drużyna broniła wywalczonego w 2023r we Wrocławiu złotego medalu!

Niestety kilka dni przed startem turnieju, okazało się, że nasza rakieta nr 1 - Greg Lobban (nr 16 na świecie) musi odwołać swój przyjazd z racji na narodziny pierwszego dziecka.

Pech chciał, że nasz drugi, zgłoszony obcokrajowiec leczył od lutego dłuższą kontuzję i nie był zdolny do gry.

Złożyliśmy oficjalne prośby do PZSQ aby w tej wyjątkowej sytuacji pozwolono nam awaryjnie zgłosić innego, zagranicznego zawodnika ale za każdym razem spotykaliśmy się z odmową.

Z racji na powyższe wiedzieliśmy, że o medal będzie niezwykle trudno a już sam awans do top 4 turnieju będzie sensacją.

I rundę wygrywamy pewnie, bez straty seta.

W ćwierćfinale trafiamy na PZU Aerosquash Team 1, drużynę, która ma mocny i wyrównany skład i aspiracje aby walczyć o medal.

Po bardzo zaciętym pojedynku, i remisie w meczach 2-2 o awansie decyduje lepszy bilans setów! Jednocześnie w ćwierćfinale byliśmy jedyną drużyną, której pierwszą rakietą był Polak!

Półfinał przegrywamy z późniejszym Mistrzem Polski: SNS Foods 11punkt Men's Crew, a w meczu o brąz lepszy okazał się team S4S Serwitech ProTeam Orzech.

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2024 kończymy na 4 miejscu! To bardzo dobry wynik patrząc na okoliczności i pewnie byłoby jeszcze "ciekawiej" gdybyśmy jednak zagrali z obcokrajowcem.

Wielkie brawa dla walczących "na maxa" w każdym meczu:
Kuba Pytlowany
Mikołaj Korsak
Piotr Dudek
Matt Kotra

Po dwóch z rzędu złotach w tym roku kończymy bez medalu, dlatego za rok wracamy jeszcze bardziej zmotywowani aby go ponownie zdobyć!

Dziękujemy naszym sponsorom za kolejny wspólny sezon:


powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu