EN
PL
aktualności

KARAKAL SQUASH4YOU Open 2011

W sobotę  9.04.2011, w Squash4You, odbył się turniej PFS kategorii B+: KARAKAL SQUASH4YOU Open.

Z racji na Drużynowe Mistrzostwa Europy 3 dywizji odbywające się w Budapeszcie (6-9 kwietnia 2011) , w turnieju nie mogli zagrać zawodnicy najwyżej notowani w rankingu PFS. Ostatecznie, udział  wzięło  41 graczy, którzy rozegrali turniej w kategorii OPEN (turniej Kobiet i Juniorów nie odbył się z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń).

Mecze rozgrywane były na czterech kortach jednocześnie, z tym że ok. godziny 11 na jednym z nich została zbita szyba wspornikowa ( w trakcie rozgrywania jednego z meczów). Mimo to organizatorzy sprawnie poradzili sobie z brakiem „klatki” i turniej był kontynuowany, natomiast ok. godziny 13 nowa szyba została wstawiona (podziękowania dla „ekipy” Mc Will Courtwall za szybką pomoc nawet w sobotę!).

Najwyżej rozstawieni w turnieju byli Łukasz Nitka i Szymon Wolek, i to właśnie ich pojedynek obejrzeliśmy w finale (po zaciętym meczu wygrał Łukasz 3-2). W ćwierćfinale Nitka pokonał Suchockiego, a następnie w półfinale Pietrasa (w pięciu setach), natomiast Wolek wygrał odpowiednio z Wodą (również pięć setów) oraz Połciem. Z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysiek Pietras (zawodnik McWIL-HARROW SQUASH4YOU), który nieoczekiwanie zajął trzecie miejsce (w półfinale pokonał rozstawionego z „trójką” Grześka Sławińskiego, a w małym finale , Sławka Połcia – turniejowa „czwórka”, w obu przypadkach nie tracąc seta).

Sponsorem turnieju była firma KARAKAL, która ufundowała upominki do pakietów startowych dla wszystkich zawodników jak i nagrody główne ( bluzy, koszulki, spodenki Karakal) oraz nagrody wylosowane wśród wszystkich uczestników turnieju (m.in. rakieta PRO4Ti).

Organizatorzy zapewnili uczestnikom  lunch, zaserwowany przez restaurację BAROQUE oraz owoce.


ZOBACZ PLAKAT IMPREZY TUTAJ

WYNIKI TURNIEJU TUTAJ

powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu