EN
PL
aktualności

Relacja z turnieju HARROW SQUASH4YOU Open 2010


W sobotę 14.08.2010r., w Krakowie, w klubie Squash4You odbył się turniej kategorii „HARROW SQUASH4YOU OPEN 2010” zaliczony był do kalendarza imprez kategorii „B”  Polskiej Federacji Squasha.

Sponsorem i patronem turnieju była amerykańska  firma HARROW, produkująca markowy sprzęt do gry w squasha, która od niedawna gości na polskim rynku sportowym.

W rozgrywkach męskich wzięło udział 23 zawodników.  Niestety turniej damski oraz juniorów nie odbyły się, z powodu za małej ilości zgłoszeń.

W pierwszej rundzie rozgrywek, najwyżej rozstawieni zawodnicy (wg punktacji i rankingu PFS) bez problemów przeszli do kolejnego etapu rozgrywek, natomiast gracze z niższą punktacją walczyli o przejście dalej. Na rozgrywki nie dotarł niestety 1 z zawodników – Piotr Żurawiecki. Umożliwiło to Tomaszowi Peukertowi automatyczny awans do dalszej rundy poprzez walkowera.
W dalszych rozgrywkach (II runda) odbył się zacięty  pięcio-setowy mecz Michała Kotry z Bartoszem Wysockim, rozstrzygnięty finalne 3:2 na korzyść Wysockiego. Był to jedyny mecz drugiej rundy w którym odpadł zawodnik "rozstawiony". Bez większych problemów, do ćwierćfinałów awansowali pozostali w 3 rozegranych meczach: Pastuszka – Smoleń (0:3), Woda – Miller (0:3) i Salitra – Atras (0:3). Po wyrównanej walce awansował również Tomek Bolechała po wygranej z innym krakowskim instruktorem Grzegorzem Kaletą (3:0). Po jednym secie w mecze drugiej rundy stracili pozostali - Jankowski z Suchockim (3:1), Pietras z Juźwą (3:1) , Bosakowski z Peukertem (3:1).
W ćwierćfinałach Jankowski ograł Pietrasa 3:1, Bosakowski zmęczonego po wcześniejszym meczu Wysockiego 3:0, Smoleń  dość łatwo ograł Millera 3:0. Najdłużej trwał mecz Przemka Atrasa z Tomkiem Bolechałą, w którym ten ostatni nie wykorzystał w ostatnim secie piłki meczowej i ostatecznie przegrał 2:3, 10:12 w ostatnim secie!

W meczach półfinałowych pierwszy pojedynek Jankowski – Bosakowski zakończył się dość niespodziewanie szybkim wynikiem 0:3. W drugim meczu była dużo bardziej wyrównana walka w której finalnie wygrał Przemek Atras pokonując Artura Smolenia 3:1.

W ten sposób dotarliśmy do meczu finałowego w których spotkali się Tomek Bosakowski z Gliwic oraz Przemek Atras z Krakowa.
Pierwszy set finału był najdłużej rozegranym setem w całych zawodach – walka trwała aż do 20 punktów i zakończyła się rezultatem 20:18 dla Bosakowskiego. Ale niespecjalnie zmęczeni tym pierwszym setem, finaliści rozegrali kolejne 4 sety i całość meczu rozstrzygnęła się w decydującym piątym secie dosłownie w ostatnich piłkach.  Nie obyło się także bez emocji i dyskusji z Mateuszem Kotrą czyli sędzią tego meczu. Finalnie lepszy okazał się Przemek Atras z krakowskiego klubu RACQUET wygrywając finał 18-20, 13-11, 11-8, 5-11, 11-9.
W meczu o dalsze miejsca, Artur Smoleń pokonał Marka Jankowskiego po zaciętym pojedynku 12-10, 7-11, 13-11, 11-7.
Dalsze miejsca zajęli: 5. Bolechała , 6. Pietras, 7. Miller , 8. Wysocki, 9. Woda, 10. Suchocki.

Ciekawe były również mecze o miejsca w drugiej 10-tce turnieju, w tym m.in. pięcio-setowa walka Roberta Salitry z Grześkiem Kaletą, gdzie obydwaj gracze obejmowali prowadzenie naprzemiennie i walczyli do ostatniej piłki! Warto wspomnieć tutaj o sytuacji z 5 seta, gdzie przy wyniku 7:0 dla Roberta Salitry i ogromnym już zmęczeniu, Kaleta odrobił straty i zrównał się z przeciwnikiem. Nie dało mu to jednak ostatecznego zwycięstwa i Salitra wygrał ostatniego seta 11:9, z końcowym wynikiem meczu 3:2 na swoją korzyść.

Organizatorzy i sponsor zapewnili wszystkim uczestnikom darmowy lunch składający się z zupy, makaronu oraz deserów, zaserwowanych przez restaurację BAROQUE. Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali promocyjne kupony od BAROQUE, upominki od firmy HARROW w postaci owijek do rakiet , napoje izotoniczne firmy Gatorade a dodatkowo przez czas trwania turnieju mogli się pokrzepić dostępnymi owocami.
Najlepsza „dwunastka” zawodników  otrzymała  dyplomy a najlepsza trójka oprócz dyplomów otrzymała nagrody ufundowane przez firmę HARROW - sprzęt o łącznej wartości 1000zł!

Klub Squash4You zaprasza wszystkich graczy squasha do wzięcia udziału w kolejnych turniejach, które odbędą się w naszym obiekcie w nadchodzących miesiącach. Już w połowie września odbędzie się najbliższy turniej kategorii B, organizowany pod „szyldem” marki DUNLOP, a miesiąc później kolejny turniej organizowane wspólnie z marką HEAD. Potem  kolejne turnieje których terminy zostaną ustalone w nadchodzących tygodniach.

WYNIKI:

tabelka turnieju głównego OPEN - kliknij tutaj

tabelka turnieju OPEN o miejsca 5-16 - kliknij tutaj

tabelka turnieju OPEN o miejsca 17-23 - kliknij tutaj


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju dostępnej na portalu NaSquasha.pl

PLAKAT TURNIEJU:


powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu