EN
PL
aktualności

Turniej MANTIS SQUASH4YOU OPEN

15 stycznia 2011r. w krakowskim klubie Squash4You, odbył się kolejny ogólnopolski turniej squashowy Polskiej Federacji Squasha - MANTIS SQUASH4YOU OPEN 2010 "PFS B+" czyli kategorii  "B podwyższonej".
Tym razem frekwencja była niższa  i w turnieju wystartowało 24 graczy w turnieju OPEN oraz 8 w kategorii juniorów U19 (wszyscy juniorzy zagrali w jednej kategorii wiekowej).
Na liście startowej turnieju OPEN pojawiło się 2 zawodników pierwszej 10tki Polski ( gracze lokalnego klubu Squash4You Maciek Maciantowicz i Mateusz Kotra) oraz liczna grupa zawodników z lokalnych drużyn Squash4You , Racquet plus kilku graczy z innych klubu oraz kilku ze Śląska.


Z dobrej strony zaprezentowało się kilku zawodników klubu Squash4You - nierozstawiony w turnieju Bartek Gil w drodze do ćwierćfinału wyeliminował Tomka Bosakowskiego , a Dominik Suchocki (także nierozstawiony) kolegę z klubu Racquet Roberta Grochowskiego.
Pozostali rozstawieni gracze nie mieli problemów z awansem do najlepszej 8-ki turnieju, chociaż warto zaznaczyć, że Sławek Połeć potrzebował aż 4 setów aby pokonać "młodszego Kotrę"  , w tym po pierwszym przegranym secie  3-11, drugiego wygrał z trudem 13-11 (brawa dla Michała za dobrą grę!).
W ćwierćfinałach Maciek Maciantowicz pokonał Bartka Gila 3-0 (dwa łatwe sety ale w ostatnim Bartek miał dwie piłki setowe, w tym przy drugiej był bardzo blisko wygranej ale Maciek wybronił się ekwilibrystycznym zagraniem lobem odbitym rakietą za plecami!!!), Mateusz Kotra pewnie pokonał Maćka Kondziołkę , Sławek Połeć wygrał z Dominikiem Suchockim a Krzysiek Pietras nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Tomkiem Bolechałą.Finał okazał się długim i bardzo ciekawym meczem. Pierwsze dwa sety po wyrównanej grze wygrał Maciek (11-9 i 11-9), grając szybciej i dokładniej od przeciwnika. Później w trzecim secie "budzi się" waleczny Mateusz, który biega do wszystkich piłek  ( nawet tych które wydają się kończące), a dodatkowo przejmuje inicjatywę , gra wiele kończących piłek i finalnie wygrywa tego seta łatwo 11-4. W kolejnym secie jego dobra passa trwa i wygrywa również stosunkowo łatwo 11-6.
W ostatnim secie początkowo Maciek i Mateusz idą "łeb w łeb" , zdobywając punkty na przemian. Dopiero w środku seta górę bierze doświadczenie Maćka, który przejmuje inicjatywę i przyspiesza grę,  zdobywa przewagę kilku punktów, które utrzymuje już do końca seta, który  ostatecznie wygrywa kilkoma efektownymi zagraniami w stosunku 11-5.
W meczu o miejsca 3-4, Sławek Połeć pokonuje Krzyśka Pietrasa 3-1.
Dalsze miejsca zajęli  5. Kondziołka, 6. Gil, 7. Suchocki, 8. Bolechała, 9. Bosakowski, 10. Grochowski.


W turnieju juniorów, bezapelacyjnie najlepszy był Michał Kotra, który stracił łącznie tylko 24 punkty w 3 meczach (!!!), w tym  finale pokonał Klaudię Borek 3-0 (11-4, 11-4, 11-6). Dalsze miejsca zajęli wychowankowie Przemka Atrasa  - Adrian Marszał (3 miejsce) i Michał Jachimowicz (4 miejsce).
Najlepsi w obu turniejach oprócz punktów do rankingu PFS zdobyli nagrody ufundowane przez sponsora turnieju - firmę MANTIS czyli nową markę sportową założoną przez Martina Altridge'a (dyrektora zarządzającego grupy Dunlop, który wraz z kilkoma innymi menadżerami grupy odszedł z tej firmy w momencie zmian właścicielskich kilka lat temu by stworzyć własną markę). 
Tym razem były to efektowne thermobagi MANTIS , koszulki, naciągi i owijki tej firmy. Sponsor ufundował także upominki dla wszystkich uczestników (naciąg do squasha Mantis T-Power oraz owijkę Mantis) oraz nagrody wylosowane wśród uczestników (thermobag, koszulka, naciągi i owijki).
Klub SQUASH4YOU zapewnił uczestnikom imprezy sprawny przebieg turnieju (podziękowania dla Gosii Cerlich oraz Dominika Suchockiego) a dla pokrzepienia owoce i lunch (zupę i makaron), zaserwowany przez restaurację i bar BAROQUE.


Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie SQUASH4YOU

Tabela wyników - główna: TUTAJ
Tabela wyników - dalsze miejsca: TUTAJ
Tabela wyników - turniej juniorski: TUTAJ

Aby obejrzeć plakat turnieju kliknij TUTAJ

Więcej informacji na stronie turniejowej TUTAJ

powrót »
sponsorzy/partnerzy klubu